دوره نقاهت عمل کیسه صفرا چگونه است؟

عناوین

مراقبت‌های بعد از عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا، به طور معمول تا حدود شش هفته طول خواهد کشید. اکثر بیماران در طی هفته اول و دوم می توانند فعالیت های روزمره خود را بدون هیچ مشکلی آغاز کنند.

اما برای اینکه بدن به شرایط جدید خود عادت و انرژی لازم را به طور کامل به دست آورد، باید فرصت بیشتری به آن بدهید. پس بهتر است، فعالیت‌های روزمره خود را به تدریج شروع کنید.

در این عمل یک تا چهار برش بر روی ناحیه شکمی ایجاد و سپس جراح، با استفاده از ابزاری به نام لاپاراسکوپ کیسه صفرا را خارج خواهد کرد. در طی مدت ریکاوری، احتمالا با برخی از عوارض عمل برداشت کیسه صفرا مانند دردهای شکمی، سوزش گلو، اسهال، ناراحتی های پوستی در اطراف زخم مواجه خواهید شد.

این علائم پس از گذشت چند روز کاهش خواهند یافت و نمی توانند خطرناک باشند. علت درد بعد از عمل کیسه صفرا دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که در صورت تشدید درد و علائم باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

چند روز استراحت بعد از عمل کیسه صفرا
مراقبت های اولیه بعد از عمل کیسه صفرا

مدت استراحت بعد از عمل کیسه صفرا

بهبودی کامل شما بعد از جراحی برداشتن کیسه صفرا، به این موضوع بستگی دارد که چه نوع عملی را انجام داده باشید. یعنی عمل شکاف ناحیه ای داشته باشید، یا اینکه عمل باز انجام داده باشید.

بیشتر افرادی که عمل جراحی ناحیه ای دارند می توانند در همان روز عمل، از بیمارستان مرخص شوند. بازگشت به فعالیتهای عادی روزمره شما، در این نوع عمل حدود ۲ هفته طول می کشد.

اما بعد از جراحی باز، معمولاً باید ۳ تا ۵ روز در بیمارستان بمانید و مدت بهبودی هم طولانی تر خواهد بود. بازگشت به فعالیتهای عادی هم حدود ۶ تا ۸ هفته طول خواهد کشید.

اگر میخواهید همان روز عمل به خانه برگردید، باید فردی همراه شما باشد و حداقل ۲۴ ساعت در کنارتان بماند. زیرا ممکن است اثرات بیهوشی را احساس و عوارض جانبی آن را مشاهده کنید.

اگر بیماری که عمل کیسه صفرا انجام داده است کودک باشد٬ ممکن است با توجه به شرایط جسمانی کودک مساله اندکی متفاوت باشد. برداشتن کیسه صفرا در کودکان به همان شکل بزرگسالان انجام میشود که در این مقاله بیشتر بخوانید.

استراحت بعد از عمل کیسه صفرا
دوره‌ بهبودی عمل کیسه صفرا برای اکثر افراد ۶ هفته است

چه فعالیت هایی بعد از لاپاراسکوپی کیسه صفرا میتوانم انجام دهم؟

یکی از مراقبت های بعد از عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا، مربوط به تحرک و شروع فعالیت ها است. در روزهای ابتدایی به محض اینکه حس بهتری داشتید، سعی کنید کمی در منزل راه بروید. پیاده روی و قدم زدن در بهبود جراحت ها و ترمیم زخم های عمل موثر است.

اما برای رسیدن به نتیجه عجله نداشته و خود را در موقعیت های سخت، مانند بالا و پایین رفتن از پله ها قرار ندهید. در عین حال سعی نکنید به طور مدام در بستر استراحت کنید.

می توانید پیاده روی را از فضای اطراف منزل شروع کنید. اما اگر با هر فعالیت احساس درد می‌کنید، آن را متوقف کرده و به خود زمان بیشتری بدهید.

فعالیت های بعد از عمل لاپاراسکوپی
در چند روز اول فشار زیادی به بدن نیاورید و فعالیت‌های خود را با پیاده روی در خانه شروع کنید

آیا بعد از عمل لاپاراسکوپی می توانم رانندگی کنم؟

بعد از عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا پزشک برای کاهش درد، داروهای مسکن و آرام بخش برای شما تجویز خواهد کرد. این داروها خواب آور هستند، بنابراین پس از مصرف آنها به سراغ کارهایی مانند رانندگی که نیاز به هوشیاری و تمرکز دارند نروید.
بهتر است پس از گذشت یک هفته بعد از عمل رانندگی را آغاز کنید، تا مدتی هم انجام فعالیت‌های سنگین، مانند بلند کردن اجسام و یا دویدن را کنار بگذارید
انجام این نوع از فعالیت ها در روز و هفته های اول بعد از عمل، می باعث ایجاد درد می‌شود. از انجام دادن فعالیت‌هایی که، باعث فشار به ناحیه برش‌ها می‌شوند پرهیز کنید.

چه مدت بعد از عمل لاپاراسکوپی می توانم به سرکار بروم؟

شروع کار، بستگی به وضعیت بیمار و نوع فعالیت شغلی دارد. اگر شغل شما پشت میزی است، پس از گذشت یک هفته می توانید به تدریج فعالیت خود را آغاز کنید. اما اگر با نشستن هم احساس درد کردید، کار را متوقف کنید.
اگر شغل شما به گونه ایی است که فعالیت های فیزیکی زیادی انجام می‌دهید، بهتر است دوره ریکاوری را به طور کامل پشت سر بگذارید، زیرا فشار روی زخم های عمل می تواند باعث بروز عوارض جدی شود.

مراقبت از جای زخم عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا

مراقبت از زخم ها بعد از عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا، بستگی به روشی دارد که برای بستن پوست از آن استفاده شده است. در جراحی ها معمولا برای بستن پوست از بخیه، منگنه و یا نوار چسب جراحی استفاده می کنند.

بخیه ها می توانند به دو صورت جذبی و غیر جذبی استفاده شوند. بخیه های جذبی نیازی به کشیده شدن نداشته و معمولا پس از گذشت شصت روز، جذب بدن خواهند شد و لازم نیست بیمار برای کشیدن آن دوباره به کلینیک مراجعه کند. استفاده از منگنه‌های جراحی هم، که دوره ریکاوری کوتاه‌تری نسبت به بخیه داشته و کمتر دچار عفونت می‌شوند هم موثر است.

نوار چسب جراحی نیز از روش های نوین، برای بستن زخم های پس از عمل جراحی است زیرا احتمال بروز عفونت در آنها کم بوده و باعث ایجاد درد در بیمار نخواهد شد. اما این نوار چسب‌ها، تنها در نواحی خاصی از بدن قابل استفاده هستند. به عنوان مثال این چسب ها برای قسمتهایی از بدن که تعرق زیادی داشته و موی زیادی دارند مناسب نیستند.

مراقبت از بخیه ها پس از عمل لاپاراسکوپی
بخیه‌ها در عمل برداشتن کیسه صفرا می‌توانند به دو صورت جذبی و غیر جذبی استفاده شوند

مراقبت از بخیه بعد از عمل کیسه صفرا

پس از عمل لاپاراسکوپی٬ متخصص جراح عمومی اطلاعات لازم در مورد مراقبت ار بخیه ها پس از عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا به شما خواهد داد.

بعد از کشیدن بخیه ها پرستار و پزشک معالجتان به شما می‌گوید که چطور مراقب بخیه‌های خود باشید و بعد از چه مدتی میتوانید به حمام بروید.

بطور کلی مراقبتها شامل موارد زیر است:

🔻 در روز اول پس از عمل، محل زخم و بخیه را خشک و تمیز نگه دارید. در بسیاری موارد هنگام عمل از بخیه های قابل جذب برای زخم‌های شما استفاده می شود. عموما بخیه‌های قابل جذب یک تا دو هفته طول می‌کشد که جذب شود. اما اگر از بخیه های غیر قابل جذب یا همان بخیه های معمولی استفاده شود، ۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل باید به بیمارستان مراجعه کنید و بخیه ها را بکشید.

🔺 پس از گذشت دو روز می توانید حمام کنید، اما پس از حمام باید جای زخم را خشک کنید. حواستان باشد که با آب خیلی گرم اصلا دوش نگیرید. اگر جای زخمتان را باند پیچی کرده‌اند حتما دور آن را با پلاستیک بپوشانید تا آب به باند نفوذ نکند. اصلا تا زمانی که پزشک اجازه نداده است شنا نکنید.

🔻 پس از گذشت دو روز، می توانید پانسمان روی زخم را بردارید. اگر همچنان از محل زخم مایعات ترشح می شود، باید پانسمان روی زخم بماند. در صورت خیس شدن پانسمان، محل زخم را تمیز کرده و پانسمان را عوض نمایید.

🔺 گاهی اوقات ممکن است پزشک برای جلوگیری از عفونت، پمادهای آنتی بیوتیک مانند نئوسپورین و یا پلی سپورین را تجویز نماید. پس از تمیز کردن محل بخیه از پماد‌ها استفاده کنید.

توصیه های غذایی و نزديكی بعد از لاپاراسكوپي صفرا

از دیگر مراقبتهای بعد از عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا، تغذیه بعد از عمل کیسه صفرا است. در این مورد بیمار با محدودیت غذایی خاصی مواجه نیستید، اما توصیه می شود از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید. در عین حال در هر وعده غذایی حجم کمتری غذا مصرف شود. به این طریق به بدن فرصت می دهید تا خود را با شرایط جدید سازگار نماید.

🔺 بعد از عمل به تشخیص پزشک تان میتوانید هر غذایی را بخورید. یعنی به راحتی هر غذایی که حتی قبل عمل توصیه شده بود که نخورید را می‌توانید استفاده کنید. اما دقت کنید که برای بهبود جای زخم و بخیه بهتر است که از غذاها سالم و مقوی استفاده کنید.

🔻 هر موقع احساس کردید می‌توانید رابطه جنسی هم داشته باشید! بله این موضوع هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند اما به شرط این‌که وزن و فشاری بر روی بخیه‌های شما وارد نشود.

باید خاطر نشان کنیم که بستگی به توانایی بدنی شما دارد و ممکن برای بعضی افراد بیشتر طول بکشد و برای بعضی دیگر کمتر.

برگرفته از:

Gallbladder removal – laparoscopic

دکتر بهزاد نعمتی هنر | متخصص جراحی عمومی
متخصص جراحی سرطان های گوارشی
فلوشیپ لاپاراسکوپی و چاقی در تهران
4.1 31 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
208 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معصومه فاتحی
معصومه فاتحی
1 سال قبل

مدت ۴ ماه لاپراسکوپی شدم زیاد لاعر شدم و روی اعصابم اثر بد گذاشته راهنمایی کنید چه غذاهایی بخورم
چه کنم تا به وزن قبلی خود برسم چون زیاد لاغر میشم مثلا فردی ۶۵ کیلو شده ۵۵ کیلو چه عداهایی فیبر دارد و ایا برای ورم معده عدای فیبر خوبه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

بعد از عمل چه میوه های می‌تونم بخورم

محمد افراسی
محمد افراسی
1 سال قبل

مدت ۴روز هست عمل لاپراسکوپی کردم خیلی خوب بود ممنونم از زحمات دکتر هرمز عظیمی متخصص وجراح در اردبیل بسیار عالی بود عملش توصیه میکنم اگه خواستین عمل کنین به ایشان مراجعه نمایید

محیصا
محیصا
1 سال قبل

من بعد ۹روزعمل لاپروسکوپی شکمم ورم کرده اضافه وزن پیداکردم علت ان چیست

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

ایا بعداز عمل کیسه صفرا کبد چرب بهبود پیدا مکند

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام وقت بخیر،چه مدت بعدازعمل لاراسکوپی میتوان باردارشد؟ممنون

افشین
افشین
1 سال قبل

سلام. ممنون از مطلب مفیدتون. آیا کل مجاری صفراوی در طی عمل مسدود میشوند؟
اگر بله پس صفرا تولیدی چگونه دفع میشود؟

مریم جمالی
مریم جمالی
1 سال قبل

مامانم یک ماه پیش کیسه صفرا عمل کرده بالاپرویکوپی وچون چسبندگی روده داشتن وسط عمل شکمش را باز کردن بعد چند روز حالش بد شد وبا انجام ازمایشات مختلف فهمیدن که درمجاری سنگ گیر کرده مارا فرستادن مشهد تا با اندسکوپی سنگ رو دربیارن حالا بعد ازدو هفته مامانم غذا میخوره هم بالا میاره هم خیلی بیحال لطفا راهنمایی کنید با تسکر

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من دیروز عمل کردم هرچبیمیخورم تومعدم هضم نمیشه راهنماییم کنید

حسن تهران
حسن تهران
1 سال قبل

سلام
چند روز بعد از عمل کیسه صفرا باید بخیه ها رو کشید و لطفا بفرمائید خوردن لبنیات مفید است یا نه ؟ ممنون

خزان
خزان
1 سال قبل

سلام ۲۳روز هست که عمل کردم.احساس میکنم شکمم بزرگتر شده.و اینکه از چه زمانی میتونم ورزش فیتنس رو انجام بدم.

ناشناس
ناشناس
1 سال قبل

سلام من حدود یک هفته کیسه صفرا عمل کردم وزنم بالاست چی بخورم لاغر بشم
قد ۱۵۵ وزن ۹۵

راضیه
راضیه
1 سال قبل

سلام من سی اسفند بت دردشدید زیر سینه بیدار شدم سرم و دارو مسکن زدن. دوباره بیستوهشت فروردین همین اتفاق افتاد به متخصص مراجعه کردم سونو ک دادم الان ینی بیست اردیبهشت باز با درد شدید زیر سینه رفتم بیمارستان سونو رو دیدن گفتن عفونت مزمن صفرا زده و نیاز ب عمل هست من بچه شیرخوار دارم دوماهشه ینی واقعا با دارو برطرف نمیشه و این دردها مال صفراست ک میزنه ب قفسه سینم اخه هیچ علایمی بجز این درد شدید ندارم و سمت راستمم اصلا درد نداره؟؟؟ خیلی میترسم نگران بچمم که شیرمادرمیخوره

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من ۴روز عمل کردم آیا میتوانم به پهلو بخابم

کارن
کارن
1 سال قبل

سلام ممنون از مطالب خوبتون
درسته که بغد از عمل صفرا کبد در معرض خطر حدی قرار داره؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

بعدازعمل کیسه صفرا چه غذایی باید بخوریم

محمد انگار
محمد انگار
1 سال قبل

سلام دو روزه که لاپراسکوپی داشتم . امروز درد شدید و حالت تهوع دارم خواستم ببینم مشکلی نیست؟ و همچنین دکتر رژیم غذایی خاصی رو پیشنهاد نکردن به من فقط گفتن که غذای سنگین نخورم چه غذاهایی بهتره که الان مصرف کنم؟

مهر
مهر
1 سال قبل

چندروز بعد از عمل برداشتن کیسه صفرا میشود سیگار کشید؟

دکتر بهزاد نعمتی‌هنر
دکتر بهزاد نعمتی‌هنر
10 ماه قبل
پاسخ به  مهر

سلام. شما بلافاصله بعد از عمل هم میتونید سیگار بکشید منتها نفس کشیدن سیگار کلا ضرر داره بخصوص در کسی که تازه عمل کرده

امیرحسین
امیرحسین
1 سال قبل

سلام و درود
ممنون بابت مطلب مفید و کاربردیتون
لطفا راهنمایی بفرمایید که فعالیت های ورزشی مثل پرورش اندام که با وزنه هایی نسبتا سنگین سروکار دارد و دویدن با سرعت را چه مدت پس از عمل لاپاراسکوپی میتوان شروع کرد
تشکر از اینکه راهنمایی میفرمایید

Nastaran
Nastaran
1 سال قبل

سلام
اینکه بعد از عمل درد در پهلو وجود داشته باشه و باعث سخت نفس کشیدن بشه عادیه یا خطرناکه؟

ناشناس
ناشناس
1 سال قبل

سلام ممنون از مطالب خوبتون یک سوال دارم بعد از عمل کیسه صفرا چه غذا هایی بخوریم که ضرر نداشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید 💜

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام یک ماه عمل لاپاراسکوپی انجام دادم و صفرامو برداشتم اما درقسمت راست بالای دنده ها درد دارم طوری‌ که دست راستمم درد میگیره
علت چیه

فاطمه
فاطمه
1 سال قبل

سلام من مامانم یه هفته عمل کرده نمیتونه غذا بخوره

مهناز فارسی
مهناز فارسی
1 سال قبل

سلام من ۶روزه لاپاراسکوپی صفرا داشتم صفرام بیرون آوردن نمیتونم بیشتر ۲۵ دقیقه روی کمرم بخوابم درد شدید میگیره جای صفرام به حدی که میخوام بمیرم
روی بغل هم اصلا نمیتونم بخوابم فقط نشستی میخوابم
شکمم توی فشار هست مخصوصا وقتی غذا می خورم هرچند حجم غذام خیلی کنه
من ۳سال پیش ابدومینوپلاستی کردم خواستم کمکم کنید خیلی زجر میکشم

مهسا
مهسا
1 سال قبل

سلام من یه ماه که عمل لاپاراسکوپی انجام دادم و از ناحیه پشت قسمتی که کیسه صفرا قرار داشت خیلی درد میکنه ایا خطرناکه؟؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل
پاسخ به  مهسا

سلام، یک هفته است عمل لاپوروسکوپی صفرا انجام دادم، 63سالمه، خانم سلطانی از سمنان برام انجام داد، عالی بود، اصلاً دردندارم، راحت کارهامو انجام میدم، طرف بخیه هم راحت میخوابم، بعدیک هفته بیرون هم میرم، دست دکترم درد نکنه، بیخود نیست که میگن دکترپنجه طلایی، خیلی دعاش میکنم.

Hosseini
Hosseini
1 سال قبل

سلام من مادرم حدوده دو ماه که عمل کیسه صفرا داشته و به علت افونت داخلی کیسه را ازش جدا نکردند و به جز آب هیچ چیزی را نمیتونه بخوره و الان هم خیلی ضعیف شده.میشه یک راهنمای کنید ؟

زهره
زهره
1 سال قبل

سلام وبا تشکر از پاسخگویی شما من 3 روز پیش کوله سیستکتومی شدم از روز بعد عمل پاهام ورم داره ممکنه لخته ایجاد شده باشه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من ۱۰روزه عمل صفراانجام دادم کمروشکمم دردمیکنه شکمم بادمیکنه اذیتم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

ایا خوردن نان دوروز بعد از عمل کیسه صفرا اشکالی ندارد

الهام
الهام
1 سال قبل

سلام وقت بخیر . من الان یه ماهه که صفرام رو در اوردم ولی هنوز سمت راست زیر استخون دندهام خیلی درد داره و اذیتم میکنه مشکل چی هست به نظرتون

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من بعداز ۳ماه عمل کیسه صفرادورنافم وجای بخیه ام دردمیکنه طوری که انگاردردش میگره ول میکنه بایدچکار کنم وکمی هم رنگ متفوام سبز رنگ شده بایدچکار کنم ایاارتباطی به عملم داره یانه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

جای لوله ای که مایع سبز که‌تبدیل به رنگ زردمیشودسوراخی که به اندازه یک بندانگشته وگودافتاده راچگونه مراقبت کنیم تابهبودیابد

Yasamin
Yasamin
1 سال قبل

سلام مادرم یک ماه پیش عمل لیزر لاپاراسکوپی کرد.الان بعضی مواقع داخل شکمش یعنی جای کیسه صفرا درد یا احساس سوزش داره.باید ب پزشک مراجعه کنه؟

رمرودی
رمرودی
1 سال قبل

سلام من 50روزه عمل صفرا کردم. ولی. یک ماه که تموم شد قالی 6متری رو تا کردم گزاشتم کمد از همون روزه. کلا درد دارم انگار تازه عمل کرده باشم. حالا چکار کنم خیلی درد داره

پریسا
پریسا
1 سال قبل

سلام من ۳۴ سالمه و بعد از سالها درد کشیدن تازه در سونوگرافی متوجه سنگ صفرای۱۰میلی و لنف نودsad9در ناحیه پورتاهپاتیس هیلوم کبد شدن. الان ۳ روزاز عملم میگذره همون دردی که زیره سینم داخل قفسه سینه سمت راستم مثل سوزش بود رو دارم.و نگرانم لطفا بفرمایید دلیلش چی میتونه باشه

سهیل
سهیل
1 سال قبل

سلام
من یه هفته میشه عمل کردم
با لاپاراسکوپی ایا میتونم بچه ۹ماهم که تقریبا۱۰ کروکدیل بغل کنم ؟

مهری
مهری
1 سال قبل

سلام چند روزه این عمل رو انجام دادم…و نوزاد ۴۵ روزه دارم شیرم بشدت کم شده چیکار کنم…هنوزم انتی بیوتیک مصرف میکنم بشدت هم ضعف و خستگی دارم و همش میخوابم

صدیقه
صدیقه
1 سال قبل

سلام مدت یک ماه میشه عمل کیسه صفرا کردم اوایل درد نداشتم دو روز میشه درد در قسمتیکه جراحی کرده دارم و قفسه سینه درد دارم

زهرا
زهرا
1 سال قبل

سلام خواهش میکنم جواب منو بدید
من یک ماه پیش جراحی لاپراسکوپی صفرا انجام دادم . دکترم بهم گفته بود بخیه ها جذبی هستن نیاز به کشیدن نیس ولی امروز خیلی اذیتم میکرد به لباسم گیر میکرد میخواستم نوکش رو قیچی کنم کل نخ به قیچی گیر کرد اومد بیرون آبی رنگ بوده. الان از جام تکون نمیخورم از ترس اینکه مبادا پوست داخلی جوش نخورده باشه از ترس پاهام میلرزه لطفا کمکم کنید آیا فکرم اشتباهه؟

مینا
مینا
1 سال قبل

آیا پماد خاصی برای محو کردن جای بخیه لاپاراسکوپی کیسه صفرام وجود دارد؟

Behzad
Behzad
1 سال قبل

سلام من یک هفته عمل کردم نمیدونم صبحانه چی باید بخورم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من تقریبا یک ماه پیش کیسه صفرا عمل کردم وهفته پیش هم مجاری ،بخاطر اینکه مجاری خیلی تنگ بودوترشحات خارج نمیشد .الان توی شکمم خیلی درد میکنه اصلا ب پهلو نمیتونم بخوابم خیلی اذیت میشم چکار کنم

هستی
هستی
1 سال قبل

چند وقت بعد از عمل کیسه صفرا میتونم باردار بشم

علی
علی
1 سال قبل

با سلام و خسته نباشید .همسر بنده دو هفته پیش عمل لاپاروسکوپی کیسه صفرا انجام دادن یک هفته بعد بخیه ها توسط پزشک برداشته شده روز بعد یکی از زخمها به قطر حدود نوک خودکار و به عمق حدود یک سانتیمتر باز مانده بدون هیچ ترشح و سرخی دور زخم .ایا این زخم خودبخود ترمیم میشه یا به پزشک مراجعه کنیم .با تشکر

ستایش
ستایش
1 سال قبل

سلام مامان من ۳ روز عمل کرده غذا میخوره واب همان زمان میاره بالا باید چی کار کرد

مهرانگیز
مهرانگیز
1 سال قبل

سلام وخسته نباشید من دو ماه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفراکردم الان ۳ روز که زیر قفسه سینم وجای کیسه صفرای دردمیکنه باید چکار کنم خیلی نگرانم

علی
علی
1 سال قبل

سلام پدر من یک هفته است عمل لاپاروسکوپی انجام داده و سوزش شدید از ادرار داره عادیه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من چهار ماه پیش عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا انجام دادم و الان همون جای صفرا د رد میکنه چه کار کنم؟

صبا
صبا
1 سال قبل

سلام 25 سالم تالاسمی دارم من 3هفته عمل لاپاراسکوپی انجام دادم و کیسه صفرام دراوردم اماراه میرم دردمیگیره یا گاهی اوقات دراز کشیدم پهلوم درد میگیره وبالای نافم بادکرده هفته پیش رفتم دکترکه معاینه کنه گفت طبیعی میخوام بدونم تاکی خوب میشه و من پیش دکتر داخلی رفتم گفت ترشی سالاد پیاز سیرفلفل نخور امادکترجراحم گفت همه چی بخور باحجم کم بجز چربی من الان حرف کدوم گوش کنم؟

صبا
صبا
1 سال قبل

سلام من 3هفته عمل لاپاراسکوپی انجام دادم اماراه میرم دردمیگیره یا دراز کشیدم پهلوم درد میگیره وبالای نافم بادکرده هفته پیش رفتم دکترکه معاینه کنه گفت طبیعی میخوام بدونم تاکی خوب میشه و من پیش دکتر داخلی رفتم گفت ترشی سالاد پیاز سیرفلفل نخور امادکترجراحم گفت همه چی بخور باحجم کم بجز چربی من الان حرف کدوم گوش کنم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
11 ماه قبل

سلام
مادرم یه هفته است عمل سنگ کیسه صفرا کرده ولی متاسفانه با وجود غذا خوردن هنوز هم نتونسته مدفوع داشته باشه و حتی اصلا هم نمیدونه که یبوست داره یا نداره و در قسمت جلویی شکمش هم درد احساس میکنه
ممنون میشم این خالت بهاطر چیه و چیکار باید کرد

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
10 ماه قبل

سلام مادرم چند وقته عمله کیسه صفرا کرده هنوزم تو بیمارستان شهید بهشتی قم بعده عمل با تنگی نفس روبه روشده

Raaz
Raaz
11 ماه قبل

سلام. من چند روز پیش عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا انجام دادم و چهار روز بعدش درنی که وصل بود رو دکتر کشید، تا دو روز بعد از کشیدن درن ترشح نداشتم اما امروز از همون قسمت ک درن وصل میشه ترشح آب دارم! مشکل جدیه یا این امر طبیعی هست؟

رسول
رسول
11 ماه قبل

سلام من یه هفته شده عمل لاپراسکوپی کردم جای بخیه ای که قسمت بالای شکمم هست احساس میکنم یه برآمدگی هست انگار که چیزی داخل گره خورده این طبیعیه آیا؟

علیرضا شیبانی
علیرضا شیبانی
10 ماه قبل

من 6 روز لاپارسکوپی کردم و صفرامو برداشتم،، هیچ مشکلی نداشتم،، از روز 4 یهو دچار یبوست شدم و در روز 5 کمی درد کلیه هم اضافه شد، روز ششم ینی امروز مشکل یبوستم حل شد اما در کلیه هام داره بیشتر میشه، منظورم از درد کلیه، درد پهلو هر دوطرف می باشد، بنظرتون این درد ربطی به عملم داره؟! من تا حالا درد کلیه نداشتم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
10 ماه قبل

مرسی خیلی نتیجه خوبی گرفتم همسرم عمل تخلیه صفرا نجام داده ولی دکتر داروتجویز نکرده باید چکارکنم

یوسفوند
یوسفوند
10 ماه قبل

سلام من یک هفته است عمل لاپاراسکوپی کردم اماحالت تهوع سرکیجه یبوست ودرد شکم دار

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
10 ماه قبل

سلام همسرم دوهفته هست که عمل کیسه صفرا انجام بصورت ليزري انجام دادن بخیر را کشیده ولی هنور از جای عمل مایه کرم رنگ خارج میشه دورشم صفت هست چکار باید کرد

دکتر بهزاد نعمتی‌هنر
دکتر بهزاد نعمتی‌هنر
10 ماه قبل

سلام. فقط صبر و حوصله و پانسمان ناحیه عمل لازمه

.
208
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x