آیا با برداشتن کیسه صفرا دچار مشکلات گوارشی میشویم؟

عناوین

عمل کیسه صفرا چیست؟

کیسه صفرا اندام کوچک گلابی شکلی است که در زیر کبد قرار دارد. کیسه صفرا از طریق لوله هایی به نام مجاری صفراوی به روده کوچک  فشار می آورد. صفرا به از بین بردن چربی های مواد غذایی کمک می کند.

اما بعضی اوقات، موادی که صفرا را تشکیل می دهند، از جمله کلسترول و نمکهای صفراوی، بیش از حد تجمع یافته و  تبدیل به سنگ کیسه صفرا می شوند. این  مشکل شایع ترین دلیل برای خارج کردن کیسه صفرا از بدن یا عمل کیسه صفرا است.

برخی بیماران بعد از عمل کیسه صفرا با مشکلات هضم غذا مواجه میشوند. بطور عموم این مشکل چندان رایج نیست، اما دور از انتظار هم نیست.

آیا برداشت کیسه صفرا موجب عارضه در دستگاه گوارش میشود؟  

نمی توان انکار کرد که کیسه صفرا عضوی از دستگاه گوارش نیست و وجودش بهتر از نبود آن است. اما خبر خوب این است که می توان بدون آن هم زندگی عادی داشت. با  برداشت آن ترشح ماده صفراوی متوقف نمی شود بلکه از طریق مجاری صفراوی به سمت  روده  هدایت خواهد شد.

بنابراین اکثر افراد بعد از جراحی برداشتن کیسه صفرا در خوردن یا هضم غذا مشکلی ندارند. اما گاهی اوقات مشکلاتی رخ می دهد. برخی از عوارض جانبی برداشتن کیسه صفرا بر نحوه خوردن و هضم مواد غذایی تأثیرگذار خواهند بود.

مهمترین مشکلات دستگاه گوارش بعد از عمل کیسه صفرا

از جمله رایج ترین مشکلات هضم غذا بعد از عمل کیسه صفرا می توان به این موارد اشاره کرد:
مشکل در هضم غذاهای چرب. بعضی از افراد در ماه اول بعد از عمل، با هضم غذاهای چرب به مشکل برخورد می کنند. برای حل این مشکل به آنها توصیه می شود تا به سراغ رژیم های غذایی کم چرب بروند.

اسهال موقتی

از آنجا که دیگر خبری از  کیسه صفرا نیست تا جریان مایع صفرا را تنظیم کند، این ماده دائما در حال ترشح به روده است، البته میزان آن کم است اما به طور دائمی این کار انجام میشود. این امر در  چند روز اول پس از عمل جراحی در بسیاری از افراد منجر به اسهال خواهد شد.

این عارضه جانبی موقتی است و هیچ اقدام درمانی برای آن لازم نیست. اما اگر اسهال  بیش از سه روز ادامه داشت، حتما با متخصص جراحی عمومی خود تماس بگیرید.

اسهال مزمن

برخی افراد پس از برداشتن کیسه صفرا با حرکات روده بیشتری مواجه خواهند شد. در این صورت مواد غذایی به اندازه کافی در روده باقی نخواهند ماند تا آب آنها جذب شود.

این افراد در طول روز بیشتر از گذشته به دفع نیاز خواهند شد. همچنین ممکن است به دفعات نیاز به دفع فوری داشته باشند. در این حالت غالبا مدفوع آنها شل و آبکی است.

مطالعات اخیر نشان داده اند که این عارضه می تواند حدود ۱۷ درصد از بیماران را درگیر خود کند. مردان کمتر از ۵۰ سال، به خصوص اگر چاق باشند، بیشترین احتمال ابتلا به اسهال طولانی مدت را بعد از جراحی کیسه صفرا خواهند داشت.

اما تعداد قابل توجهی از افراد بدون آنکه خطری آنها را تهدید کند تا ماهها و حتی سالها بعد از عمل دچار اسهال مزمن خواهند بود.
رژیم غذایی کم چرب ممکن است به کاهش علائم کمک کند. همچنین ممکن است پزشک برای کنترل عوارض ناشی از عمل کیسه صفرا، داروهای پزشکی را برای بیمار تجویز نماید.

علت مشکلات گوارشی پس از عمل کیسه صفرا
علت مشکلات گوارشی پس از عمل کیسه صفرا

یبوست موقتی

به دلیل مصرف داروهایی مسکن بعد از عمل احتمالا بیماران با یبوست موقتی مواجه خواهند شد. داشتن یک رژیم غذایی سرشار از فیبر – لوبیا، سبوس، غلات سبوس دار، میوه و سبزیجات می تواند به جلوگیری و شاید تسکین یبوست کمک کند. جراح  ممکن است داروهای روان کننده مدفوع را نیز تجویز کند.

سنگ باقیمانده در مجرای صفراوی

در بعضی موارد، سنگ کیسه صفرا بعد از جراحی کیسه صفرا در مجرای صفراوی باقی خواهد ماند. این  امر می تواند جریان صفرا به روده کوچک را مسدود کند.

در این حالت بیمار پس از گذشت اندک زمانی بعد از عمل کیسه صفرا با درد، تب، حالت تهوع، استفراغ، نفخ و زردی مواجه خواهد شد. به  همین دلیل پزشک سعی می کند با استفاده از سایر روش های درمانی، بیمار را معالجه نماید.

آسیب دیدگی روده

اگرچه این عارضه بسیار نادر است، اما ابزارهای مورد استفاده در جراحی کیسه صفرا می توانند به روده آسیب برسانند. پزشک متخصص اقدامات لازم برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به این عارضه را در طول عمل انجام خواهد داد.

در صورت بروز این امر، ممکن است درد شکم، حالت تهوع، استفراغ و تب را تجربه کنید. با بروز این علائم بعد از عمل جراحی، بیمار نیاز به مراقبت های فوری پزشکی دارد.

چرا بعد از برداشتن کیسه صفرا مدفوع بوی خیلی بدی می دهد؟

همانطور که ذکر شد، پس از عمل صفرا، مایع صفرا  به روده کوچک هدایت می شود تا به هضم غذا کمک کند. همین امر سبب ایجاد بوی شدید در مدفوع بیماران می شود.

اگرچه برخی از علائم مرتبط با غذا بعد از عمل معمول است، اما در صورت بروز هر یک از علائم زیر، با متخصص تماس بگیرید، زیرا ممکن است عارضه جدی تری را نشان دهد:

 • درد مداوم شکم، به خصوص اگر بدتر شود
 • حالت تهوع یا استفراغ شدید
 • زردی (زردی پوست و چشم)
 • عدم وجود حرکات روده بیش از سه روز بعد از عمل
 • عدم توانایی در انتقال گاز بیش از سه روز پس از عمل
 • اسهال مکرر که بیش از سه روز بعد از عمل ادامه یابد.
علت بوی بد مدفوع بعد از برداشت کیسه صفرا
علت بوی بد مدفوع بعد از برداشت کیسه صفرا

آیا برای کاهش مشکلات هضم غذا بعد از عمل کیسه صفرا، مجبور به تغییر رژیم غذایی هستیم؟

در شرایط عادی، بیشتر افراد بعد از عمل کیسه صفرا، نیازی به پیروی از رژیم غذایی خاصی ندارند. معمولاً می توانید چند ساعت بعد از عمل به طور معمول غذا خوردن را شروع کنید. اما توصیه می شود در هر وعده غذایی حجم  کمتری را مصرف نمایید.

قبل از عمل شاید به شما توصیه شود که از چند هفته قبل رژیم غذایی کم چربی را رعایت کنید، اما این کار پس از آن ادامه نخواهد داشت. این حرف به آن معنا نیست که از همان ابتدا به سراغ خوردن انواع نوشابه های گازدار و غذاهای متنوع بروید.

پزشک متخصص به شما توصیه خواهد کرد تا یک رژیم سالم و متعادل داشته باشید. باید مدت زمانی به بدن فرصت دهید تا خود را با شرایط جدید سازگار نماید. تغذیه بعد از عمل کیسه صفرا مهمترین موضوعی است که باید بعد از عمل کیسه صفرا به آن توجه کرد.

اگر از مشکلات هضم غذا بعد از عمل کیسه صفرا مانند سوء هاضمه، آروغ، نفخ شکم و یا اسهال رنج می برید، برخی از تغییرات غذایی به شما در حل این مشکل کمک خواهند کرد:

 • به سراغ نوشیدنی هایی که حاوی کافئین هستند، نروید. از مهمترین این نوشیدنی های می توان به چای و قهوه شاره کرد.
 • دور غذاهای  سرخ شده و پر ادویه را یک خط قرمز پر رنگ بکشید. سیب زمینی سرخ شده، مرغ سوخاری، چیپس، پیتزا و … از جمله این غذاها هستند.
 • غذاهایی که چربی بالا دارند را مصرف نکنید. از آن جمله می توان به گوشت گاو و سوسیس اشاره کرد.
 • به سراغ مصرف لبنیات پرچرب نروید. از آن جمله می توان به بستنی، شیر پرچرب، کره  و پنیر اشاره کرد.
 • به تدریج در برنامه غذایی خود از فیبر بیشتری استفاده نمایید. فیبرها به هضم غذا و حرکات روده بسیار کمک خواهند کرد.

منبع:
Your Diet After Gallbladder Removal
Digestive Problems After Gallbladder Surgery

دکتر بهزاد نعمتی هنر | متخصص جراحی عمومی
متخصص جراحی سرطان های گوارشی
فلوشیپ لاپاراسکوپی و چاقی در تهران
4 13 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
262 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آرزو
آرزو
2 سال قبل

سلام
بعد از عمل کیسه صفرا، باید رژیم غذایی خاصی رو رعایت کنیم؟ مثلا چی؟ من عملش رو در پیش دارم!

حوریه
حوریه
1 سال قبل

من چهار سال که عمل اسلیو معده انجام دادم و همزمان کیسه صفرامو هم برداشتم تا الان مشکلی نداشتم اما دو ماه که گاهی اوقات یعنی بیشتر اوقات حالت تهوع دارم به این طبیعیه؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من 5روز عمل کرده عمل کرده شکم باد کرده
بادرد های دردناک طرف
راست گردنم خیلی درد میکنه لطف راهنمای کنید
باتشکر

محبوبه
محبوبه
1 سال قبل

سلام من کیسه صفرا رو عمل کردم گاهی اوقات اسهال میگیرم و مایع زرد رنگ وابکی هست این عادیه؟

احمد
احمد
1 سال قبل

من الان یک ماه عمل کردم کیسه صفرا مو برداشتن تقریبا چند روز دل درد های مکرر دارم چیکار کنم

نسرین
نسرین
1 سال قبل

سلام مادر من ۵ ماهه که عمل کیسه صفرا کرده و قسمتی از روده بزرگشم برداشتن بخاطر سوراخی که داشته بعد از ۵ ماه مادرم ۲ ماه پیش شروع ب فعالیت کردند الان تازگیا نیمی از شکمش باد کرده یه چیز که خیلی سفته وقتس ایستاده اما وقتی میخوابی نیست اون نافشم ورم کرد و کمی درد داره میشه راهنماییم کنید

سیدعادل
سیدعادل
1 سال قبل

سلام ممنون ازلطفتون
بعدازبرداشتن کیسه صفراتاچه مدت بایدقهوه نخوریم؟

سیدعادل
سیدعادل
1 سال قبل

بعدازبرداشتن کیسه صفراطبق معمول تاچه مدت مدفوع آبکی است؟ وتامنطبق شدن بدن با وضعیت بدون کیسه صفرابهترین غذاهاومیوه هاکدامند؟ ممنون

سیدعادل
سیدعادل
1 سال قبل

سلام بعدازبرداشتن کیسه صفراتاچه مدت قهوه نخوریم وآیادوروزدرمیان یک قهوه دوبل بخوریم مشکلی دارد؟
ممنون

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام ۸روزه که عمل سنگ صفرا آنجام دادم ولی هنوزداخل درون ترشح میادعلتش چی

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من چهار روزه عمل کیسه صفرا انجام دادم ولی یبوست گرفتم چکار کنم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

بعداز دوماه عمل کیسه صفرا یادم رفت دویدم ایا دویدن اسیب میرساندبه جای عملم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من دو ماه عمل کردم هنوز درد معد دارم کبدم خوب کار نمی کند راهنمای کنید

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام من عمل کیسه سفرا کردم ۲ماه میشه ولی هنوز اسهال دارم مشکل چی هستش

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام آقایدکترخسته نباشید خانوم من ۴سال پیش عمل کیسه صفرا انجام داده بعد از هر وعده غذا دل درد وبیشتر مواقع اسحال عفونی هستن آیا دارویی برای درمان هست یا روده هاشون مشکل پیدا کرده

فاطمه
فاطمه
1 سال قبل

سلام من الان۱۵روزه که عمل کیسه صفراکرده ام ولی بازم دلدرد دارم

پیمان قادری
پیمان قادری
1 سال قبل

سلام خسته نباشید .پدرم ۷۶ سال سن داره و عمل صفرا انجام داده تقریبا دوهفته ای میشه و ۷روز بعد از عمل خون بالا اورد لخته خون .و با دکترش در میان گذاشتیم دوروز بستری شد بیمارستان و دکترش ترخیصش کرد .اما دوباره هم خون بالا اورده هم مدفوع خونی داره و تعادل نداره اصلا تکان نمیخوره بیرون روی داره هم خون بالا اورده هم اینکه مدفوع خونی داشته

سمیه
سمیه
1 سال قبل

نه ماه قبل لاپراسکوپی کردم و کیسه صفرامو برداشتم تا یک ماه پیش خوب بودم اما الان یک ماه همش تهوع و نفخ دارم واحساس میکنم شکمم بزرگ شده لطفا کمکم کنین

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

خیلی مفیده

رهنما
رهنما
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
من ۴ ماهه عمل اسلیو انجام دادم.در حال حاضر مدتیه صبحها به محض بیدار شدن یه دلپیچه ی خفیفی دارم و ببخشید دفعم شل هست نه در حد اسهال.دلیل این چیه و ایا مشکلی از معده یا روده ام هست؟ممنون میشم راهنماییم کنین

وحید
وحید
1 سال قبل

من سه ماه بعد عمل کیسه صفرام هنوز گاهاً تلخی دهان و نفخ و بزرگ شدن اندکی در ناحیه شکم و حالت تهوع پیدا میکنم. آیا به مرور زمان برطرف میشه؟

امین
امین
1 سال قبل

من تقریبا ۳ًماه عمل کردم، مشکل گوارش دارم، هر چی‌که‌مخورم شکمم خیلی‌صدا میده، گاز شکمم‌ خیلی زیاده، خیلی گیج هستم، شکمم خیلی ورم کرده، خلاصه خیلی‌عصبی‌شدم، الان Pantaprazo میخورم جواب نمیده، Brufen میخورم یکم کمکم میکنه، چکار کنم، بزرگی شکمم رو چکار کنم؟

Nastaran
Nastaran
1 سال قبل

سلام وقت بخیر میخواستم بدونم که بعد عمل میشه به شونه چپ و راست خوابید؟

زهرا
زهرا
1 سال قبل

سلام من مادرم ۴ روزعمل صفراکرده اما دسشویی نمیتونه بره

علیرضا
علیرضا
1 سال قبل

سلام
بیمارعمل کیسه صفراانجام داده واونو برداشته بصورت لاپاراسکوپی ودرحین عمل متوجه حالت غیرعادی کبدشدن ونمونه برداری کردن که متاسفانه ظاهرا سرطان لوزالمعده تشخیص دادن ولی درحال حاظردرددرناحیه زیرشکم دارن.
آیامربوط به عمل میشه یا درد مربوط به چیزدیگه ایی میشه
ممنون

علیرضا
علیرضا
1 سال قبل

سلام.بیمارعمل برداشتن صفراانجام دادن وبعدازنمونه برداری ازکبدمتوجه شدن سرطان پانکراس دارن ظاهرا.ولی الان زیرشکم دردحس میشه آیامربوط به عمل میشه این درد.
ممنون

دالوند
دالوند
1 سال قبل

سلام شب بخیر من پسرم در سن ۱۱ سالگی کیسه صفراش رو برداشته،تا الان که ۱۷ سال داره مشکلی نداشته ولی الان چندماهه بعداز غذاهای چرب و گوشتی دل درد شدید میگیره و یه کم اسهال، ممکنه ربط به عمل کیسه صفرا داشته باشه، چکار باید بکنیم؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من ۱۷روزه عمل بازکیسه صفراکردم بدنم میلرزه گاهی سمت راست پشتم دردمیکنه نمیتونم نفس بکشم و حالت تهوعواستفراغ میادبرام بدنم دستوپاهام یخ میزنه لرزمیادبهم میشه راهنماییم کنین۲۲سالمه

امیرعباس
امیرعباس
1 سال قبل

سلام من الان سه ماهه کیسه صفرا رو برداشتم ولی مدام خیلی زیاد یبوست دارم کلا با درد و یه سختی هستش

sareh
sareh
1 سال قبل

سلام مادر من به تازگی کیسه صفرا سنگ داشته عمل کرده و بعد از عمل یبوست شده لطف کنید بگید چیکار کنه غذاهای آبکی هم میخوره ولی تاثیری نداره

مجتبی
مجتبی
1 سال قبل

سلام حدود نه روز هست که کیسه صفرا رو بر داشتند ولی باز هم ترشحات قطع نشده حدود ۱۸۰ سی سی در ۲۴ ساعت دفع میشه. علت چی میتونه باشه؟ ممنونم که راهنمائیم میکنید

ماهان
ماهان
1 سال قبل

سلام،من ۱۲ روز پیش صفرامو به دلیل پولیپی که داشت برداشتم و مثل قبل عمل هنوز هر روز صبح حالت تهوع دارم و مایع زرد به سبز رنگ بالا میارم،دکتر هم گفته طبیعی هستش
واقعا خسته شدم،چی کنم!؟!

N
N
1 سال قبل

سلام.خانم من کیسه صفرا رو عمل کره الان یک ماه اسهال داره دگتر رفتیم کلی دارو داده که بی تاثیر بوده .الان چکار باید بکنیم

Mp
Mp
1 سال قبل

سلام مادر من حدود بیست روزه صفراشو عمل کرده اما هنوز گاهی اوقات بعد خوردن غذا تهوع و استفراغ و مدام سکسکه داره
باید چ کار کنه دکتر؟

زهرا
زهرا
1 سال قبل

سلام من ۴ روزه جراحی کردم چندتا مشکل دارم
نمیتونم به چپ و راست بخوابم پشتم کهیر زده
دوم همش حس میکنم شکمم حباب داره همش میترکه
سوم نمیتونم مدفوع کنم
چهارم گردن شانه پشت شانه ها و پشت مکانی که صفرا قرار داشت درد میکنه
پنجم سنگ کلیه دارم ایا میتونم داروی سنکل مصرف کنم ؟
ششم کپسول امپرازول را چرا دکتر جراح تجویز کرده؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام همسرم سه ماه عمل کسیه صفرا کرده واز اون موقع درد در پشت داره که به گردن و دستشم میرسه سونو داده و دکتر چندبار رفته گفتن خوبه مشکلی نداره ولی نمیدونیم این درد برای چی از عمل یا نه و غذا که میخوره نفخ شدید میکنه در صورتی قبل عمل اصلا مشکلی نداشت

عباس
عباس
1 سال قبل

سلام من پنج ماه پیش عمل کیسه صفرا کردم.یک‌ماه اول اسهال داشتم وبعدش حالم خوب شده تا اینکه این دو ماه یبوست دارم و تو مدفوع خون کاملا جدا گانه دارم.کپسول رولاکس مصرف میکنم که راحت برم دسشویی …ولی یکی دوبار هم تو مدفوعی که شل دارم هر ازگاهی خون جدا گانه خیلی خیلی کم مشاهده میکنم…لطفا نظر بدید آقای دکتر
درضمن سونوگرافی کامل شکم انجام دادم به دستور پزشک هیچ چیزی مشاهده نشده

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل
پاسخ به  عباس

درمان ورم شکم بعد از عمل چیست

محمد
محمد
1 سال قبل

سلام من حدود دو ماه هست ک از عمل کیسه سفرام گذشته ولی هنوز سر گیج دارم
مشکل از کجاس!؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من الان یه ماه کیسه صفرام روبرداشتم اصلا میل به غذاندارم همش حالت تهوع دارم سر معده هم ورم کرده درد شدیدی دارم تسکر میکنم راهنمایی کنید

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام شانزده روزه ک جراحی لاپارسکوپی صفرا کردم سه روزه ک هم گر گرفتگی دارم هم کمی ناحیه عمل درد میکنه امروزم زردابه بالا اوردم و مدفوع تیره داشتم حتی غدای ابکی هم نمیتونم درست هضم کنم ب نظر شما مشکل جدیه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من سه ساله کیسه صفرام جراحی کردم مرتب اسهال دارم وچند وقت یک بار دچار نفخ شدید وآروغ بد بو هستم لطفا راهنمایی کنید

فرهاد اسمعیلی
فرهاد اسمعیلی
1 سال قبل

سلام همسر من دو روز پیش عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا انجام داد ولی درست شبیه اون دردی که قبل از جراحی داشت با شدت کمتری دارد هیچ چیز هم به عنوان خوراکی نمیخوره فقط به مقدار خیلی کم در حد دو سه قاشق غذاخوری سوپ و کمی هم آب کمپوت تو این توضیحات بعد از عمل شما هیچ اشاره ای به درد نکردید لطفاً راهنمایی بفرمایید موفق باشید

سید عباس اخوان
سید عباس اخوان
1 سال قبل

با سلام. من بعد از برداشتن کیسه صفرا دچار ازدیاد گازهای روده شده‌ام که تا حدودی آزار دهنده است. لطفأ راهنمایی بفرمایید برای کاهش و رفع آن چه غذاهایی را نباید مصرف کرد. با تشکر.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

من سه روزکیسه صفرامو‌عمل کردم درد دارم دلیلش چی

Sepide
Sepide
1 سال قبل

سلام. مادر من حدود ۳ ماه کیسه صفراش عمل کرده برداشته. ولی الان کنار جای بخیه اش همش ورم داره اندازه یه مشت گاهی هم درد میگیره اون قسمت آیا مشکلی هست

الا
الا
1 سال قبل

سلام سه ساله که صفرام رو عمل کردم ولی الان همش اسهالم و درد سمت راست شکم دارم انگار میخ توشکممه لطفامنوراهنمایی کنید که چکارکنم.

محدثه
محدثه
1 سال قبل

سلام خسته نباشید . مادرم چهار ماهه پیش عمل کیسه صفرا کردند از اون موقع اسهال هستند مشکل از چیه ؟

محدثه
محدثه
1 سال قبل

سلام خسته نباشید. ببخشید مادرمن چهار ماهه پیش عمل کیسه صفرا کردند با لیزر از اون موقع اسهال هستند مشکل از چیه ؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام مادرم کیسه صفراشو عمل کرده الان بیش از دو ماهه ولی انقدر نفخ شدید داره که تنفس براش مشکل میشه،چکار باید انجام بده،حالش شدید خراب میشه؟

زهرا
زهرا
1 سال قبل

سلام من ۱۷روزه عمل بازکیسه صفراکردم بدنم میلرزه گاهی سمت راست پشتم دردمیکنه نمیتونم نفس بکشم و حالت تهوعواستفراغ میادبرام بدنم دستوپاهام یخ میزنه لرزمیادبهم میشه راهنماییم کنین۲۲سالمه

امیر عباس
امیر عباس
1 سال قبل

سلام پدرشوهر من۳هفتس عمل کرده کیسه صفراشو در آورده هنوز دل درد داره؟علتش چی میتونه باشه هرچی میخوره دل درد میگیره چیکار کنیم؟

فاطمه
فاطمه
1 سال قبل

سلام من نزدیک یک سال هست کیسه صفرا رو برداشتم دو ماهی هست درد معده شدید دارم چکار باید کنم ممنون میشم جواب بدید ۳۴سالم هست

.
262
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x