آنچه در این مقاله میخوانید:

.
slide service general surgery جراحی عمومی

عمل جراحی عمومی

مرحله ۱ ویزیت

در این مرحله شما برای جراحی به دکتر نعمتی هنر٬ متخصص جراحی عمومی مراجعه میکنید و یا توسط پزشک دیگری جهت جراحی ارجاع داده شده اید.

مرحله ۲ انتخاب نوع عمل جراحی

پزشک پس از بررسی نتیجه آزمایش ها و تشخیص بیماری و جراحی مورد نیاز٬ دوران نقاهت و زمان لازم برای بهبودی با شما صحبت خواهد کرد..

مرحله ۳ پشتیبانی و مراقبت ویژه

پس از عمل جراحی٬ نیاز است با توجه به صلاحدید پزشک٬ هر چند وقت یکبار به پزشک مراجعه کنید و ایشان را در جریان وضعیت بهبودی خود قرار دهید.

عمل جراحی عمومی با دکتر بهزاد نعمتی هنر

medio slider 2 جراحی عمومی

متخصص جراحی عمومی کیست؟

جراحی عمومی (Genral Surgery) یک تخصص جراحی است که توسط جراح٬ عمل هایی بر روی احشاء شکمی مانند مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، کبد، لوزالمعده (پانکراس)، کیسه صفرا، مجاری آپاندیس و مجاری صفراوی و غالباً غده تیروئید (بسته به الگوی مراجعه محلی) تمرکز دارد.

به طور کلی جراحی یک نوع شیوه درمان است که توسط پزشک انجام می‌شود. حال این شیوه‌های درمان ممکن است متفاوت از دیگری باشد.

به عنوان مثال در برخی از جراحی‌ها قسمت اضافی همچون آپاندیس از بدن خارج می‌شود، در برخی دیگر قسمتی از بدن اصلاح شده و تغیراتی روی آن انجام می‌شود همچون باز کردن رگ و در نهایت نیز برخی از عمل‌ها به جهت کارگذاری وسیله‌ای در بردن انجام می‌شود همچون قلب مصنوعی و پروتز.

به پزشکی که تخصص او انجام عمل های جراحی متعدد و انجام طیف گسترده ای از جراحی های اندام های شکمی داخلی بدن است٬ پزشک جراح عمومی یا متخصص جراحی عمومی گفته می‌شود.

جراحی‌ها شامل انواع مختلفی هستند که برخی از آنها عبارتند از جراحی مغز و اعصاب، جراحی قلب، جراحی زیبایی و غیره. هر یک از این عمل‌ها توسط فردی که دارای فوق تخصص جراحی عمومی آن رشته است انجام می‌شود.

متخصص جراحی عمومی چه وظایفی دارد؟

فردی که متخصص جراح عمومی است فشار بالایی را حین عمل متحمل میشود٬ جراح باید بتواند تصمیمات درستی را با سرعت بالا بگیرد. متخصص جراحی عمومی باید از تمامی حوزه‌های مربوط به پزشکی مطلع باشد و اطلاعات لازم را در خصوص آناتومی، پاتولوژی، فیزیولوژی و بیوشیمی داشته باشد.

وظیفه متخصص جراح عمومی بسیار سنگین است و گاه ساعتها مشغول انجام عمل جراحی بی وقفه و بدون استراحت هستند. برخلاف نام جراحی، تخصص جراح عمومی بر روی اندام‌های شکمی همچون معده، مری، کبد، کیسه صفرا، روده‌ها، پوست، فتق و غیره انجام می‌شود.

در بسیاری از کشورهای دنیا بیشتر متخصص‌هایی که در قسمت اورژانس و بیماران تصادفی فعالیت دارند متخصص جراحی عمومی هستند و دلیل آن نیز دامنه گسترده فعالیتی و توانایی‌هایی است که این افراد در قسمت‌های مختلف بدن دارند.

متخصص جراحی عمومی به فردی گفته می‌شود که قادر است تمامی اعضای بدن را جراحی کند و تنها جراحی است که تمامی رشته‌های تخصصی را می‌شناسد.