چرا بعد از عمل کیسه صفرا همچنان درد دارم؟

عناوین

عمل کیسه صفرا یا همان کوله سیستکتومی یک روش استاندارد برای درمان سنگ کیسه صفرا است. کیسه صفرا اندام کوچکی است که بخشی از دستگاه گوارش را تشکیل می ‎دهد. این کیسه محل نگهداری صفرا است که در کبد تولید می شود. با این حال با خارج کردن این عضو از بدن مشکلی برای بدن ایجاد نمیکند.

چرا بعد از عمل کیسه صفرا همچنان درد دارم؟

پس از عمل کیسه صفرا ممکن است فرد با درد شکم و یا قفسه سینه مواجه شوند که عمدتا ناشی از عوارض عمل است. این درد می تواند مربوط به آسیب های جراحی، ناحیه داخلی و خارجی مجرای صفراوی باشد. آسیب های مربوط در حین عمل به دلیل آسیبی است که به بافت های مجاور وارد می شود.

برای مثال ممکن است ابزارهای پزشکی باعث آسیب به روده، رگ های خونی و کبد شوند. بروز این آسیب‎ ها بسیار نادر است، اما در هر حال به عنوان عوارض پس از عمل جراحی کیسه صفرا مطرح می شوند.

درد در ناحیه خارجی مجرای صفراوی می تواند در اثر بروز عفونت های ویروسی باشد. برای بررسی دردهای داخلی، از روش های بالینی و رادیولوژیک استفاده خواهد شد.

نکته مهم در همه این موارد این است که درد بعد از عمل کیسه صفرا، مداوم بوده و روند صعودی دارد. به همین دلیل به بیماران توصیه می شود، با بروز عوارض و تشدید درد حتما با پزشک مشورت نمایند.

در بسیاری از موارد این درد مربوط به این بیماری نیست و با دردهای شایع پس از جراحی اشتباه گرفته می شود.

شایع ترین درد بعد از عمل جراحی صفرا، مربوط به شکم است.

این امر به دلیل تغییری است که در دستگاه گوارش بوجود آمده است. به دلیل اینکه مایع صفرا به طور مستقیم وارد روده می شود، بدن با اختلالات هاضمه مواجه خواهد شد. به همین دلیل بیمار از وجود درد در ناحیه شکمی رنج می برد.

چرا بعد از عمل کیسه صفرا همچنان درد دارم؟
چرا بعد از عمل کیسه صفرا همچنان درد دارم؟

البته این درد موقتی است و با گذشت زمان بهبود پیدا خواهد کرد. چنانچه احساس می کنید، بر میزان درد افزوده می شود و در عین حال با علائمی مانند تب، حالت تهوع و استفراغ مواجه هستید، حتما با متخصص جراحی عمومی تماس کرده و سریعا به کلینیک درمانی مراجعه کنید. وجود تب و حالت تهوع می تواند نشانه ای از بروز عفونت باشد.

بطور خلاصه برای علت درد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

علت درد بعد از عمل کیسه صفرا

  • درد ناشی از نشت مایع صفراوی
  • درد کولیک یا دردهای حاد شکمی
  • سنگ های باقیمانده در مجرای صفراوی
  • درد ناشی از عمل جراحی

درد کولیک یا دردهای حاد شکمی

منظور از درد کولیک، همان دردهای حاد شکمی است. بسیاری از بیماران پس از برداشت کیسه صفرا، در ناحیه پانکراس با اینگونه از دردها مواجه خواهند شد. ممکن است بیمار دردها را به صورت درد شکمی توصیف نماید. در حال این عارضه جای نگرانی نداشته و به مرور زمان از شدت آن کاسته خواهد شد.

بازه زمانی درد کولیک دو ماه در نظر گرفته شده است. البته درد به صورت مداوم وجود نخواهد داشت و هرچه از زمان جراحی می گذرد، از حملات و شدت آن کاسته خواهد شد.  بر اساس تحقیقات، حدود ۱۵ درصد از بیماران این درد را تجربه خواهند کرد. بطور خاص نمی توان گفت ریسک بروز این درد در چه کسانی بیشتر است.

درد ناشی از باقیمانده سنگ های صفراوی

سنگ های صفراوی باقی مانده در مجرای صفراوی می تواند باعث بروز درد در این ناحیه شوند. گاهی اوقات همه سنگ ها به طور کامل از بدن خارج نخواهند شد. سنگ های باقی مانده باعث ایجاد انسداد در مجرای صفراوی شده و سبب بروز اختلال در گوارش می شوند. در این حالت بیمار با درد و تب مواجه خواهد شد. بروز تب می تواند نشانه ای از عفونت باشد.

درد ناشی از نشت مایع صفراوی

گاهی اوقات امکان دارد تا در حین عمل جراحی و برداشت کیسه صفرا، مجاری صفراوی نیز آسیب ببیند. در این صورت، مایع صفراوی به سمت حفره شکمی نشت خواهد کرد. این امر سبب ایجاد دردهای شکمی خواهد شد. چنانچه این مشکل در طی جراحی تشخیص داده شود، جراح اقدام به ترمیم مجاری خواهد کرد.

در غیر این صورت ممکن است بیمار به جراحی مجدد نیاز داشته باشد. البته در این حالت ابتدا تخلیه مایع صفراوی بدون جراحی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. دردهای کیسه صفراوی زمانی هشدار دهنده هستند که بیمار با علائمی دیگری مانند تب، سستی، حالت تهوع و استفراغ مواجه شود.

همچنین باید به مشترک بودن این علائم با سایر بیماری های دیگر نیز دقت نمود. برای مثال ممکن است بیمار به مشکلات سوء هاضمه  مبتلا باشد. در این صورت با تشخیص اشتباه و خارج کردن کیسه صفرا، بیمار با علائم و درد بیشتری مواجه خواهد شد.

به همین دلیل به پزشکان توصیه میشود تا قبل از جراحی کیسه صفرا حتما بیماری و علائم آن را به دقت مورد بررسی قرار دهند. برای این منظور لازم است ابتدا بیماری زمینه ای درمان شود و در ادامه به بررسی کیسه صفرا و اختلالات مربوط به آن پرداخته شود.

علت درد بعد از عمل کیسه صفرا
علت درد بعد از عمل کیسه صفرا

درد ناشی از عمل جراحی

برخی از دردهای عمل کیسه صفرا به طور مستقیم به بیماری مربوط نیست. فرآیند جراحی شامل بیهوشی، ایجاد برش بر روی بدن، خارج کردن بافت آسیب دیده و بستن محل زخم است.

هر کدام از این مراحل خود باعث ایجاد عوارض در بدن بیمار خواهند شد. برای مثال بسیاری از افراد بعد از جراحی کیسه صفرا، از وجود درد در ناحیه شانه ها شکایت داشته اند. این درد ناشی از داروهایی است که برای بیهوشی عمومی استفاده می شود.

در موارد بسیار نادر، ممکن است بدن به داروهای بیهوشی، واکنش شدید نشان دهد، در این حالت احتمال مرگ بیمار وجود خواهد داشت.

همچنین محل برش جراحی به طور طبیعی درد خواهد داشت. در برخی موارد، بیمار در ناحیه برش با عفونت مواجه می شود، در این صورت علاوه بر درد، با ترشح چرک از محل بریدگی، تب، حالت تهوع و استفراغ مواجه خواهد شد. برای درمان از آنتی بیوتیک استفاده خواهد شد.

علت تنگی نفس بعد از عمل کیسه صفرا

تنگی نفس بعد از عمل کیسه صفرا مورد شایعی نیست، علت عمده شکایت بیماران از تنگی نفس بعد از عمل کیسه صفرا، بخاطر گازی است که به داخل شکم زده میشود. طی زدن این گاز عضلات شکم و همینطور دیافراگم ها کشیده میشود. بعد از عمل، تحریک دیافراگم باعث درد شانه ها میشود. بیمار در این حالت سعی میکند که کمتر نفس بکشد و تنفس عمیق انجام ندهد که دردش تشدید نشود. در پی این حرکت، بیمار درجاتی از احساس کم آوردن نفس را گزارش میکند وگرنه این موضوع مورد مهمی نیست.

آیا علت درد بعد از عمل کیسه صفرا٬ سندرم کوله سیستکتومی است؟

گاهی اوقات، پس از عمل ، بیمار همچنان با علائم قبلی بیماری مواجه است. در این شرایط گفته می شود بیمار به سندرم کوله سیستکتومی مبتلا شده است. از این سندروم نیز به عنوان یکی از دلایل درد بعد از عمل کیسه صفرا یاد می شود.

از جمله علائم سندرم کوله سیستکتومی

  • سوء هاضمه
  • اسهال
  • زردی چشم و پوست (زردی)
  • درجه حرارت بالا (تب) ۳۸ درجه یا بالاتر

تصور می شود این امر  ناشی از نشت صفرا به مناطقی مانند معده یا سنگ صفرا در مجاری صفراوی باشد. در اکثر موارد علائم خفیف و کوتاه مدت است، اما درد برای عده ای می تواند مداوم باشد.

منبع:
Gallbladder Surgery Complications

دکتر بهزاد نعمتی هنر | متخصص جراحی عمومی
متخصص جراحی سرطان های گوارشی
فلوشیپ لاپاراسکوپی و چاقی در تهران
3.8 18 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
439 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا رضایی
زهرا رضایی
2 سال قبل

سلام مادرم سه سال پیش عمل کیسه صفرا انجام دادن و کیسه را خارج کردن در بیمارستان امام خمینی
حالا در شکمشون درد داره و گاز معده هم داره بعضی وقتا هم اسهال میشه
آیا این میتونه به خاطر عمل کیسه صفرا باشه٬ آیا طبیعیه و راه درمانش چیه

علی رضا
علی رضا
1 سال قبل

سلام. من یکسال پیش لاپراسکوپی صفرا انجام دادم. خداروشکر عملم خوب بود ولی چندماهه اشتهام زیاد شده, افزایش وزن دارم و شبها با درد معده و احساس گرسنگی بیدار میشم. البته از قبل ضعف معده داشتم اما الان همین گرسنگی ناگهانی شب بدخوابم کرده. راهنمایی فرمایید.

سکینه خسروی
سکینه خسروی
2 سال قبل

سلام مادرمن سال 89عمل کیسه صفراانجام داده ازاون موقع درددرقسمت عمل داره صبح هاناشتااستفراغ میکنه -سستی روده-ترشحات چرک مانندازروده داره-تب ولرز گاهی اوقات داره -کیسه صفراهم دکترموقع عمل گفته بودازعفونت کارنمیکنه وهرچی ازاون موقع اندوسکوپسی -کلونسکوپی-انجام گرفته سالم بوده فقط کیست های کبدی داره اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.

شاهین عبدی
شاهین عبدی
3 ماه قبل

سلام اقای دکتر وقت شما بخیر/مادر من هم بعداز عمل کیسه صفرا دچار درد شکمی وهزارگاهی تب میشوند سونوگرافی وسی تی اسکن وام آر آی هم انجام دادیم وخداروشکر چیزی نشون نداد ولی گله مند هست ویذره هم ناراحت می شوند بالای شکمشان وپشت کتفشان درد میکنه ودست راستشان هم سست تر میشه/علت چی میتونه باشه؟پیش دکتر گوارش هم رفتیم خواست آندوسکوپی وکولونوسکوپی انجام بده خودش فعلا راضی نشده

شاهین عبدی
شاهین عبدی
2 ماه قبل

همین؟

اکرم غیاثوند
اکرم غیاثوند
2 سال قبل

سلام من ی ماه هست عمل کیسه صفرا انجام دادم الان دوروز هست دور نافم خیلی درد میکنه حالت تهوع هم کم دادم علتش چی مباشه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من ۱۰روزه عمل کردم کیسه صفرارادراوردم ودوروز هست که بالای نافم درد دارم وحالت منغبض ومنبست میشه بایدچکارکنم

امیر
امیر
2 سال قبل

سلام وقت بخیر علت درد شکم در قسگت بالاى شکن و همچنین پشت بعد عمل کیسه صفرا چیست ؟

محمد مهدی جباری
محمد مهدی جباری
1 سال قبل
پاسخ به  امیر

سلام. پدر من کیسه صفراش رو عمل کردن و الان بعد از 8 ماه محمل عملش بدجور باد کرده جوری که نصف شکمش باد داره. ممنون میشم راهنمایی کنین. نگرانم

سمیه
سمیه
1 سال قبل

سلام دکترجان خسته نباشی من 2هفته است عمل کیسه صفراانجام دادم بالاکراسکوپی ولی بعضی وقتا خیلی درد شدیدی دارم انگاردرد قبل ازعمل دارم اصلأ انگارعمل نشدم دلیلش چیه راهنمایی می کنیدممنون میشم

نیلا
نیلا
2 سال قبل

من ۳ ماهه عمل صفرا کردم و الان خیلی حالم بد است و مریضم شکم و شانه هایم‌خیلی درد میکند در کنار ان‌ یبوست هم گرفتم میشه جواب بدین لطفا

نازنین
نازنین
2 سال قبل

سلام من نازنین هستم مادرم روی کیسه صفراش ۴ میلی پولیب داره درمانش چیه خواهش میکنم جواب بدین

زهرا
زهرا
1 سال قبل

سلام من یه ماه هست عمل بازکردم دوسه روزه زیردندام وپشت شانم دردمی کنه علتش چیست

Z.y
Z.y
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
مادر من بالازدگی سمت چپ دیافراگم دارن
و سنگ صفراشونم علامت دار شده
ایا همزمان میشه هر دو رو عمل کنه؟

بهاره رضایی
بهاره رضایی
2 سال قبل

باسلام من دختری۲۱ساله ام مه ۳هفته پیش عمل کردم صفرا وکیست تخمدان برداشتم متاسفانه با درد شکمی روبروشدم که توام با حالت تهوع و اسهال است عادت ماهانه ام عقب افتاده و آئورت شکمی انگار دارم

رجبی
رجبی
2 سال قبل

سلام خانمم سه ماهه سنگ در کیسه صفرا داشته کیسه صفرا را لیزری برداشته اند بعد از عمل شانه راست ودست راستش شدید درد می کنه لطفا راهنمایی کنید

امید رضای
امید رضای
2 سال قبل

سلام مادرم 4ماه پیش عمل صفرا کردن والان بعضی وقتا جای عمل سوزش ودرد دارد مشگلش چی میتونه باشه

مرتضی
مرتضی
2 سال قبل

سلام همسر من عمل صفرا انجام داد،الان هم مجددبعد از گذشت ۳ماه بعد خوردن غذای یک مقدار چرب یا روغن دار درد های شدید در ناحیه صفرا و معده احساس میکنه وبه خودش میپیچه و مشکل دفع پیدا میکنه تا ۲روز،
فقط با مُسکن تزریقی آروم میشه،
دکتر جراح فقط اصرار داره درد نیست و مشکل اسید معده هست

Yalda
Yalda
2 سال قبل

سلام. پدر من بیست روز پیش از ارتفاع هشت متری سقوط کرد. در سمت راست بدنش دوتا از دنده هاش شکسته بود. و شکم درد شدیدی داشت. پزشک تشخیص داد که کیسه صفراش پاره شده. جراحی شد و کیسه رو برداشت. و یک هفته بعد از عمل دوباره شکم درد گرفت. مایع کیسه صفرا داخل شکمش جمع شده بود. آیا امکان هست مجاری صفراش آسیب دیده باشه؟ ممنون.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

منم ۲۰ روز عمل کردم صفرا دراورده از طریق لاپرازکوبی اما همچنان درد دست راست و گرفتگی قفسه سینه و سوزش پشت طرف چپم دارم یعنی شبا خشک میشم از درد بایدچکار کنم دکتر میگه اعصاب دارو داده یکی میگه گرفتگی عضلس دارو امپول داده هیچ فایده نداشته پشتم گرفتس و دستم دردمیکنه شبا اصلا نمیتونم بخوابم چون دراز میکشم پشتم میچسبه به قفسه سینم خشک میشم میشه راهنماییم کنید

Nelofar
Nelofar
1 سال قبل

سلام. یک ماه پیش شوهرم عمل جراحی کیسه صفرا کرده در ظرف یک هفته دو بار ولی کیسه صفرایش را در نیاوردن فقط در شکمش یک لوله با یک کیسه حدود یک ماه شد و فقط چند روز شد که در قسمت پشت و قسمت معده درد احساس می‌کند و در لوله هم مایع خون میایه.

eh.t
eh.t
1 سال قبل
پاسخ به  Yalda

سلام و خسته نباشید خدمت شما.
حدود دو سال پیش مادرم به دليل وجود سنگ كيسه صفرا، به روش لاپاروسكوپي عمل كردن
اما در قسمت پشتشون و بالا سمت راست کمرشون همیشه دچار درد هستن،
دکتر چندین بار رفتن و هر بار سونوگرافی و معاینه و…
ولی یک مقدار قرص تجویز کردند ک بازم تاثیری نداشت!
پیش چندتا دکتر هم بردیمشون،اما چیزی فرقی نکرد و ایشون همیشه درد دارن
ما خودمون هم پشتشون رو گهگاهی ماساژ میدیم اما دردشون برطرف نمیشه.
بعد از خوندن سوال و پاسخهای این صفحه،..خودم حس میکنم شاید مجاری صفراویشون باید دوباره بررسی بشه٬ ممکنه که توی مجرا سنگ باقی مونده باشه
البته شما دکتر هستید و مسلما بهترین،
اما خواهش میکنم راهنماییم کنید
از اینکه ببینم مادرم درد میکشه داغون میشم
ممنونم ازتون.

هاجر
هاجر
1 سال قبل

۵سال پیش کیسه صفرامو عمل کردم و الان جای کیسه صفرا و کبدم خیلی درد داره لطفا راهنمایی کنید

مریمواحدتژاد
مریمواحدتژاد
1 سال قبل

سلام من ۲۸ ابان کیسه صفرامو دراوردم وفرداش دچار زونا شدم واز درد به خودم میپیچم تاولها به نسبت خوب شدا ولز خارس ودرد دارگ ودرون شکنم هنش تاب میخوره یعتی باد میپیچه توش ویچرخهانگار سربجه توش میچرخه ددرد بدی دارم چه کنم

Shokoh
Shokoh
1 سال قبل

سلام من ۸سال پیش کیسه صفرام رو عمل کردم حین ورزش یا نشستن زیاد ماهیچه سمت عمل کیسه صفرام میگیره و سفت میشه جوری که تاب اوردن دردش واقعا سخته هی با دست به اون ناحیه میزنم و به خودم میپیچم تا ماهیچه اون قسمت ول کنه دلیلش چیه خیلی اذیتم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل
پاسخ به  Shokoh

عالی

محمد
محمد
1 سال قبل

سلام عمل شده…اما بعد چند سال هنوز چند ماهی یبار درد بسیار شدیدی زیر قفسه سینه هست که چندین ساعت طول میکشه..علت چیست

رحمان مجیدی
رحمان مجیدی
1 سال قبل

سلام همسرم دوسال هست که عمل کیسه سفرا انجام داده الان از اون سوراخ‌های شکمش که یکی بغل نافش هست یکم چرک کرده مانند یک جوش سر سفید زده بیرون اون قسمت خیلی درد داره

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من الان نزدیک یک ماه نیم هست عمل کردم ولی در شانه درست راست و همچنین زیر بغل دارم ایا در زیر بغلم ربطی به کیسه صفرا داره

افشین
افشین
1 سال قبل

سلام
من ۲۴روز پیش عمل کیسه صفرا و اپاندیس انجام دادم،۸روز بستری بودم و الان استراحتم،۲روزه نمیتونم غذا بخورم ،حالت تهوع داشتم یکبار هم همراه با خون اتفاق افتاد،تب کردم و الان باز کمی بهترم.فقط درد دارم و شکمم کمی سفت شده.مصرف الکل هم داشتم.راهنمایی میکنید لطفا

الی
الی
1 سال قبل

سلام من حدود 20روز عمل کیسه صفرا داشتم لیزری گاه گاهی هم درد قفسه سینه دارم وهم پشت وهم درد پهلو سمت راست میشه بدونم چرا این مشکل دارم آیا مشکلی هست

الی
الی
1 سال قبل

سلام من یکماه عمل کیسه صفرا لیزری انجان دادم الان چند مدتی میشه درد شکم واسهال دارم آیا این عادی هستش

💞
💞
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من صفرام سنگ داره چند سال پیش خیلی اذیت شدم رفتم دکتر گفتن باید عمل بشین ترسیدم نرفتم مخصوصا که بعضی ها گفتن بعد عمل هم درد داشتن ولی یه سالی بود که دیگه درد نداشتم اما الان چند ماهی هست خیلی درد دارم والا هزینه عمل و هم ندارم قبلا با شیاف حالم خیلی خوب میشد ولی الان روزی سه تا شیاف میدارم بازم آروم نمیشه آیا دارویی هست که قوی تر از شیاف باشه یا نه البته شیاف دیکلوفناک صد هست لطفا راهنمایی کنید ممنون

اعظم
اعظم
1 سال قبل
پاسخ به  الی

سلام منم یک ماه است که عمل لاپا راسکوپی کرده ام
چرا دو باره معده درد و درد بین کتف دارم

سعید
سعید
1 سال قبل

علت سوزش ودرد بعداز پنج روز برداشتن کیسه صفرا چیست؟

رضا
رضا
1 سال قبل
پاسخ به  سعید

سلام وقت بخیر من سال 75 کیسه صفرا را بعلت داشتن سنگ عمل باز کردم و کیسه هم بیرون آوردن هر از گاهی شکمم ورم میکرد و جای زخم درد می‌گرفت و مشکل خاصی نداشتم ولی الان حدود 10 روزه که زیر خط عمل احساس چاقو خوردن دارم اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید ممنون از شما

شبنم
شبنم
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من دیروز عمل صفرا داشتم شانه سمت چپم خیلی درد میکنه تا وقتی بیمارستان بودم با تزریی مسکن کمی دردم آروم میشد ولی امروز که اومدم خونه باز درد شدیدی ارم نمیتونم بخوابم حتی شیاف دیکنوفناک هم استفاده کردم و کیسه آبجوش هم میذارم ولی اصلا تاثیر نداره لطفا برای آروم کردن دردم راهنمایی کنید

رعنا رحیمی
رعنا رحیمی
1 سال قبل

سلام من دو سال هست صفرا رو درآوردم ولی سمت راست شکم شدید ورم میکنه البته دردی نداره با کوچکترین چیزی که میخورم ورم شدید میشه.

وحید وشنی
وحید وشنی
1 سال قبل

سلام برادرم یه هفته پیش جراحی صفرا انجام داد و کیسه صفراش رو خارج کردن اما همچنان درد شکم داره و گاهی اوقات تب و لرز میکنه خواهشا راهنمائی بفرمائید

mohammad
mohammad
1 سال قبل

سلام همسرمن به تازگی صفراشو عمل کرده قسمت بالای بخیه هاش ورم داره علت چی میتونه باشه ممنون

کاظمی
کاظمی
1 سال قبل

سلام ۵روزه که عمل برداشت صفرا انجام دادم اما همچنان درد دارم و گاز تو معده جمع میشه و تخلیه نمیشه، کاظمی

شبنم
شبنم
1 سال قبل

سلام من حدود پانزده روز عمل کردم و کیسه صفرامو برداشتم ولی درد ناحیه ناف خوب نشده و مخصوصا موقع هایی که زیاد بشینم درد تشدید میشه .طبیعیه ؟

اعظم
اعظم
1 سال قبل

سلام
من یک ماه قبل عمل لاپا راسکوپی انجام دادم چرا بعد از اون بازم درد معده به مدت ۲و۳ روز و درد میان دو کتف را دارم و دیروز تب و لرز هم داشتم

محمد
محمد
1 سال قبل

سلام من قبل عمل صفرا زیر سینه های خیلی درد شدید داشتن بعد سونو گفتن باید عمل صفرا انجام بدی ولی بعد عمل هم همچنان این درد رو دارم علتش چیست

فریده
فریده
1 سال قبل

سلام من ۱۴ تیر ۱۴۰۰عمل لاپاراسکوپی صفرا انجام داد و الان با گذشت حدود ۲۰ روز هنوزم درد دارم در پشت سمت راست و پهلوم خیلی دردش شدیده و حتی خوردن انواع مسکن ها هم تاثیری نداره و کیسه آبگرم هم دردو کم نمیکنه سونو کردم گفتم محل عمل خونابه جمع شده ساکشن کردم ولی بازم درد دارم نه تب دارم و نه تهوع یا اسهال لطفا راهنماییم کنید

علی محمد رضایی
علی محمد رضایی
1 سال قبل

سلام دکتر، من اهل افغانستان هستم و خانم من سه سال پیش در افغانستان و در یکی از استانهای مرکزی عمل باز برداشتن کیسه صفرا داشت که در حین عمل شاهرگ پورتلوین از دو ناحیه زده شد که عاجل با گذاشتن دو بخیه آماده در محل رگ مشکل خونریزی حل شد و سی بی دی هم جراهت برداشته بود که متاسفانه دکتر جراح متوجه زدگی سی بی دی نشده بوده و به علت خونریزی شدید از ناحیه رگ پورتلوین جگر، کلیه هاش از کار افتادند و بعد از یک روز مجبور به دیالیز شد و بعد از حدودا بیست روز دیالیز به هندوستان بردمش و در اونجا با استفاده از ام آر آی تشخیص نشت افرازات از سی بی دی به داخل شکم شدند و با استفاده از عمل ای آر سی پی در ناحیه نشتی، سی بی دی stand کار گذاشته شد و برای چکاب چهار مرحله رفتیم و stand رو تبدیل میکردند و میگفتند که هنوز سی بی دی ترمیم نشده و در مرحله چهارم گفتند که خوب شده و الان که چهار سال گذشته هنوز هم دردهای شدید در ناحیه پایین جگر در سمت راست بدنش احساس میکنه و هنگامی که غذای چرب استفاده میکنه درد شدید معده هم داره، میشه مشوره بدین که باید چیکار کنم و از کدام داروها برای رفع این دردهای شدیدش استفاده کنم؟ منتظر مشوره تون هستم !

سکینه ایزانلو
سکینه ایزانلو
1 سال قبل

سلام خسته نباشد من دوماه پیش عمل باز کردم ولی خیلی سردرد دارم ممنون میشم راه نمایم کنید کیسه ی صفرامو برداشتن

فاطمه
فاطمه
1 سال قبل

سلام من ۳ سال هست کیسه صفرامو عمل کردم تازگی کبد وپشت شانه راستم درد شدید دارم لطفا راهنمایی کنید

زهرا
زهرا
1 سال قبل

سلام من یه ساله کیسه صفرامو عمل کردم و مشکلی هم نداشتم ولی الان دوروزه جای عمل از درون درد میکنه علت چیه ؟؟ممنون میشم جواب بدین.ایا ممکن است عفونت کنه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل
پاسخ به  زهرا

سلام ۶هفته ای هست که عمل کبسه صفری انجام داهم زمان دچار ریفلاکس معده شدم با خم شدن وتحرک اضافی دهانم تلخ می شود وهمچنین در بتلای شکم دچار درد می شوم لطفا کمکم کنید

زینب
زینب
1 سال قبل

سلام.
حدودا یک ماه پیش عمل کیسه صفرا انجام دادم.ولی الان با خوردن غذا دچار دل پیچه و بعد اسهال میشم.
می خواستم بدونم ، این مشکل رو چجوری حل کنم؟

زهرا
زهرا
1 سال قبل

سلام وقت بخیرمن پنج ماه عمل کیسه صفراانجام دادم الان بعضی اوقات حالت تهوع دارم ومدفوع هم بوی بدی میده رنگ زردرنگ هم هست ممنون میشم راهنمایی کنید

محمد
محمد
1 سال قبل

سلام و عرض خسته نباشيد
من تقريبا دو سال پيش به دليل وجود سنگ كيسه صفرام را به روش لاپاروسكوپي عمل كردم. مشكل درد ناحيه شكمي ندارم و اخيراَ بدون هيچ دليلي و چند وقت يكبار دچار يكسري لكه روي لباس زيرم ظاهر ميشه كه البته در برخي موارد همزمان بروز اين لكه‌ها هنگام دفع و شستشو دچار سوزش ميشم انگار كه موادش سوزانندست و اصلا ربطي به اسهال بودن يا نبودن نداره و هر زماني اتفاق ميوفته! دليلش چي ميتونه باشه؟ رژيم غذايي؟‌اسمش حمله صفراييه؟

سعیده وادی دریساوی
سعیده وادی دریساوی
1 سال قبل

.سلام من الان سه ماه کیسه صفرام عمل کردم ولی جای کیسه صفرام خیلی گرم میسه بعد هم درد داره

خانم صادقی
خانم صادقی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر الان ۵۴روزه عمل کیسه صفرالاپارسکوپی انجام دادم درددرناحیه عمل دارم ولی کمه یه کم هم سوزش در قسمت جای بخیه بالای شکمم دارم لطفا راهنمایی کنیدپیاده روی هم دارم ۱ساعت درروزغذاچرب هم خیلی کم میخورم یعنی تاچه مدت نبایدغذای چرب بخورم ورزش مشکلی نیست انجام بدم

ستاره
ستاره
1 سال قبل

سلام وقت بخیر ۲ هفته است که عمل لاپراسکوپی کیسه صفرا انجام دادم ۲ روز دور نافم درد می کنه ولی دیگه درد شکم ندارم علت درد نافم چیه؟

NASRIN
NASRIN
1 سال قبل

سلام مادر من ۵ ماه پیش عمل کیسه صفرا انجام داده و چند میلی متر هم از روده بزرگش رو بریدن ینی ۲ عمل تو یه روز انجام داده الان ۲ ماهی میشه فعالیتشو شروع کرده یکم از سمت نافش به بالا ورم کرده د داخل نافش هم ورم کرده و درد هم داره اون جایه ورمش وقتی ایستاده خیلی سفت میشه اما وقتی میخوابه نیست مشگل داره مادرم الان ؟

مریم
مریم
1 سال قبل

سلام من ده روزه که عمل لاپاراسکپی صفرا انجام دادم دردو گرفتگی در ناحیه راست پهلو دارم و کمر وشانه هام هم درد داره نفس عمیق که میکشم هم درد در قفسه سینه دارم میشه راهنمایی کنید

طیبه
طیبه
1 سال قبل

سلام من ۵ ماه پیش عمل کیسه صفرا داشتم. دکتر گفتن که میتونم همه چیز بخورم ولی گاهی اوقات همون جای قبلی درد ناگهانی میگیره. صورتم به شده جوش و اکنه زده. در دوران شیردهی هم هستم. به نظرتون چیکار کنم؟ سوعد زندگی میکنم و هرکار که دکتر میرم میگم عادیه

Abolfazx
Abolfazx
1 سال قبل

سلام من 2سال عمل کیسه صفرا کردم حالا جای عملم میسوزه علتش چیه

فهیمه
فهیمه
1 سال قبل

سلام من چهار روزه عمل صفرا انجام دادم الان دور نافم شدید میسوزه پامیشم نمیتونم راه برم از سوزش چیکار کنم؟؟

حمید
حمید
1 سال قبل

سلام.
مادرم یک ماه پیش عمل کیسه صفرااز طریق لاپاراسکوپی انجام داده منتهی اشتهاش کور شده اصلا نمیتونه غذا بخوره ودرد شدید داره تو بعضی از قسمت ها.
بعضی وقت ها دهانشونم تلخ میشه.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من چهار ماهی هست عمل کیسه صفرا انجوم دادم لاپاراسکوپی.اما درد پشت قفسه سینه دارم بیشتر طرف چپم دردمیکنه وهم جای عملم ددد میکنه ازوقتی بخیه هامو برداشتم جای بخیه هام یکم پف کرده دردهم دارم قفسه سینمم دردمیکنه لطفا راهنماییم کنید علتش چی هست

مریم امیری
مریم امیری
1 سال قبل

سلام.وقت بخیر .هفت ماه قبل لاپاراسکوپی صفرا انجام دادم .بعد از دوماه درد و سونوگرافی بخاطر مشاهده یک هماتوم 3در 5 میلیمتری دکتر جراح تجویز آنتی‌بیوتیک دو دوره کردند.درد ادامه داشت و بعد از چندین بار سونو گرافی و آزمایش خون و mri و ویزیت دو جراح دیگر . هنوز در سمت راست بدن و زیر قفسه سینه راست و محل عمل درد دارم .آزمایش خون نرمال و در سونوگرافی ها و mri فقط علت درد را همان هماتوم تشخیص دادن و تنها راه درمان را استراحت .آیا دارویی برای درمان وجود ندارد چون حتی با بلند کردن یک پارچ کوچک آب هم دچار درد چند ساعته در ناحیه عمل میشوم و دکترها فقط استراحت تجویز می‌کنند.لطفا راهنمایی کنید .باتشکر.

یوسف کلشی
یوسف کلشی
1 سال قبل

سلام و عرض ادب بنده دیروز عمل ۲ روز عمل جراحی کیسه صفرا شدم و سوال من اینکه وقتی ک غذا میخورم یا میتونم بگم بدون غذا احساس ناراحتی از لوله نای تا قفسه میشم خواستم بگم میشه بگین دلیلش چی هست

قاسم ت
قاسم ت
1 سال قبل

سلام حدود دو ماه پیش عمل کیسه صفرا لاپارسکوپی انجام دادم تا الان خوب بودم الان دو روزه که موقع نفس کشیدن خم شدن و حرکت زیر دنده هام سمت راست درد میگیره علت چیه ممنونم ؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من سه ماه پیش سنگ صفرا مو در اوردم ولی یک هفته میشه که دباره در زیره دنده سمت راست دارم وگاهی هم تیر خیلی شدیدی میکشه ومدفوع هم سفت شده وقتی هم غذا میخورم حالت تهوع میگیرم علتش چی میتونه باشه ممنون از راهنمایی که میکنید

وثوقی محمد
وثوقی محمد
1 سال قبل

سلام بعد از عمل گوشت قرمز میخورم سوزش شدید در کف پای چپ دارم دکتر گوارش متوجه علت نشد شما بگویید چکنم

ریحانه
ریحانه
1 سال قبل

سلام آقای دکتر،خسته نباشید
من حدود 9 ماه شن کیسه صفرا داشتم در این مدت اصلا غذای چرب نمیخوردم حتی لبنیات کم چرب و مغزها.الان حدودا دوماه و ده روز هست بصورت لاپاروسکوپی عمل کردم دکتر گفتن بعد از سه هفته میتونم غذای چرب بخورم ولی من بعد از سه هفته با خوردن دوقاشق غذا که خیلی هم چرب نبود دچار درد شدید شدم دکتر سونو و آزمایش آنزیمهای کبد نوشت هیچ مشکلی نداشتم ولی بازهم برای دوهفته پرهیز غذایی و داروهای جدید داد.ولی من بعد از سه هفته با اینکه هنوز پرهیز میکردم دچار دردهای خیلی شدید شدم دکتر mrcp نوشت مشخص شد سه تا شن توی مجرای صفرام هست و مجرا مسدود هست.روز 23 اسفند با عمل ERCP شنها رو درآوردن و گفتن مجرای صفرام ژنتیکی تنگ بوده با برش دادن بازش کردن.باز دوروز بعد از عمل دچار درد خیلی شدید شدم و باز بستری شدم باز MRCP و سونو و MRI و آزمایش کبد گفتن مشکلی نیست درد فقط بخاطر التهاب شدید و اسپاسم بوده و باز هم تا یکماه پرهیز غذایی و استراحت.
ولی من همچنان زیر سینه و دنده سمت راست درد دارم که البته مداوم نیست. میخواستم یکی علت دردهارو بدونم و تا کی ادامه داره؟ و برای درمان التهاب چکارکنم؟ و یکی اینکه به من گفتن ممکنه مجرای صفرا سنگ ساز باشه آیا همچین چیزی ممکنه با اینکه من الان حدود یکسال هست که غذای چرب اصلا نخوردم؟
سوال سوم اینکه اگه مجرای صفرام ژنتیکی تنگ بوده آیا واقعا میشد توی این 9 ماه یک کیسه پر از شن رو تحمل کرد؟
قبل از عمل اصلا این دردهای شدید رو نداشتم و عملم هم اورژانسی نشد خودم تصمیم به عمل گرفتم.
با کمال تشکر.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من تقریبا 17روزه عمل کیسه صفرا باز داشتم الان دوسه روزه دلم درد میکنه باد میپیچه توی شکمم آیا طبیعی هست؟

کریمی
کریمی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من بیست روز عمل جراحی کیسه صفرا کردم دراوردندکیسه را. معده ذردبدی دارم چیکارکنم

اعظم
اعظم
1 سال قبل

مدت سه سال قبل کیسه صفرا را با عمل لاپارا سکوپی برداشتم حالا درد در زیر سینه و پشت کتف راست دارم سونو گرافی انجام دادم گفت به نظر میرسه مجرای CBD شما بعد از عملاز حد طبیعی کمتر شده قطرمجرا دو نیم میلی است من خانم ۴۶ ساله هستم دکتر جراح میگوید طبیعی است وامپرازول و کلید ونیوم تجویز کرد ولی درد خفیف بیشتر مواقع در پهلووزیر سینه وپشت کتف راست دارم یبو ست هم دارم منتظرپاسخ هستم با تشکر

.
439
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x