مراقبت های بعد از عمل بواسیر

عناوین

بواسیر همان هموروئید است که در طی آن، رگ‌هایی که در انتهای مقعد قرار دارند متورم می‌شوند. با پیشرفت بیماری، شخص با درد و خونریزی مواجه می‎شود. این بیماری به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می‌شود.

آشنایی با هموروئید یا بواسیر

همورویید ها کیسه یا پاکه های حاوی عروق خونی هستند که در انتهای روده بزرگ (اطراف رکتوم) و خارج مقعد قرار دارند. این سیاهرگ های موجود در کیسه ها می توانند در اثر شرایطی گشاد شوند و پیچ بخورند. این وضعیت در نتیجه یک یبوست طولانی مدت و یا زور زدن های مکرر یا اسهال طولانی مدت ایجاد میشود.

در مراحل ابتدایی زائده هموروئید پنهان بوده و بدون درد و خونریزی است و در داخل مقعد قرار خواهد گرفت، به همین دلیل فرد متوجه آن نمی‎شود.

در مرحله بعدی زائده هموروئید از ناحیه رکتوم بیرون خواهد زد، اما بدون هیچ دخالتی به محل اولیه خود باز خواهد گشت. در این حالت نیز بیمار با مشکل پیچیده‎ایی مواجه نشده، اما احتمال درد و خونریزی  وجود دارد. در این مرحله از بیمار درخواست می‎شود تا با تغییر و رعایت رژیم غذایی و سبک زندگی، شرایط را برای درمان بواسیر فراهم آورد.

در مرحله سوم و چهارم، زائده هموروئید از مقعد خارج شده و به محل اصلی خود برنمی گردد. در این مراحل بیمار، بواسیر خارجی را تجربه کرده و با درد و خونریزی زیادی مواجه خواهد شد. در بواسیر خارجی نشستن بسیار دردناک شده و سوزش خارش زیادی در ناحیه مقعد حس خواهد شد.

در این مرحله اگر روش‌های درمانی غیر جراحی مانند تغییر رژیم غذایی موثر نباشند، از جراحی هموروئیدکتومی و یا همان عمل بواسیر استفاده خواهد شد.

با جراحی هموروئیدکتومی آشنا شوید!

در جراحی هموروئیدکتومی پزشک برش‌های کوچکی را در اطراف مقعد ایجاد کرده تا زائده را رفع کند. عمل بواسیر به صورت بیهوشی عمومی و یا موضعی انجام شده و اگر بیمار مشکل خاصی نداشته باشد، بیمار در همان روز به خانه برمی گردد. در واقع از آن به عنوان یک عمل سرپایی یاد می‎شود.

البته ممکن است پزشک بخیه‌های ریزی را در محل بزند، به همین دلیل بیمار پس از آن احساس درد می کند. دوره ریکاوری آن معمولا دو هفته در نظر گرفته شده، اما توصیه می‎شود 3 تا 6 هفته مراقبت‌های بعد از عمل بواسیر ادامه داشته باشد.

این جراحی به دو روش باز و بسته انجام شده و به نوع سنتی آن مشهور است و مانند همه انواع جراحی‌ها دارای عوارض احتمالی است.

عمل هموروئید
عمل هموروئید، برش‌های کوچکی در اطراف مقعد هستند تا زائده را رفع کند

عوارض جراحی هموروئیدکتومی:

  • خونریزی
  • عفونت
  • واکنش به داروهای بیهوشی

بعد از عمل بواسیر ممکن است به دلیل تورم یا اسپاسم عضلات، در ادرار کردن مشکل داشته باشید.

اگر اسفنکتر مقعدی شما در حین جراحی آسیب ببیند، ممکن است به طور تصادفی نشت روده یا گاز داشته باشید. در این حالت بی‌اختیاری مدفوع نیز دچار خواهید شد.

در صورت بروز مشکلات زیر در کوتاه‌ترین زمان به پزشک مراجعه کنید:

  • خونریزی زیادی دارید
  • نمی‌توانید دفع مدفوع داشته باشید.
  • دچار تب شده‌اید.

آیا خونریزی مقعد پس از عمل جراحی بواسیر ادامه دارد؟

داشتن مقداری خونریزی خفیف و مایعات زلال یا زرد از مقعد پس از عمل بواسیر، معمول و رایج است. این موضوع نگران‌کننده نبوده و شاید نشان‎دهنده این است که به دفع مدفوع نیاز دارید.

این علائم ممکن است 1 تا 2 ماه پس از جراحی ادامه داشته باشد. اما بعد از 1 تا 2 هفته می توانید بیشتر فعالیت‌های عادی خود را انجام دهید.

در جراحی بواسیر بالشتک‌های عروقی مقعد برداشته می شوند پس جای تعجب نیست که هموروئیدکتومی در مقایسه با سایر روش‌های آنورکتال خونریزی بیشتری داشته باشد.

درد عمل پس از عمل بواسیر چگونه است؟

درد  از شایع‎ترین شکایات  پس از عمل بواسیربوده و این موضوع هنگام دفع مدفوع بیشتر شما را آزار خواهد داد. در صورت توصیه پزشک، می‎توانید از داروهای مسکن نظیر استامینوفن، آسپرین یا ایبوپروفن استفاده کنید.

احساس درد زیاد در دو هفته اول پس از این عمل به خصوص در 4-5 روز اول طبیعی است. این درد میتواند ادامه داشته باشد و به درد مزمن تبدیل شود. حدود 5٪ از بیماران کمی دیرتر بهبود می‌یابند. ممکن است پارگی‌های کوچکی در محل  ایجاد شود که برای چند ماه دردناک باشد.

نوع نشستن  و خوابیدن در کاهش درد نیز موثر بوده و از مراقبت‌های بعد از عمل بواسیر به‎شمار می‎روند. فعالیت‌های روزمره خود را باید به‌گونه‌ ایی انجام دهید تا فشاری به این ناحیه وارد نشود.

عفونت پس از هموروئیدکتومی یا عمل بواسیر

باکتریمی گذرا و جزیی بعد از هموروئیدکتومی شایع است و تا 8٪ موارد گزارش شده است. اما بروزعفونت‌های قابل توجه بالینی پس از آن بسیار غیر معمول است. با توجه به موقعیت مکانی ، انتظار می‌رود که همه زخم‌ها اندکی پس از جراحی توسط باکتری‌ها کلونیزه  colonized) ) شوند.

عمل دفع پس از جراحی بواسیر

بیشتر بیماران حداکثر تا 3 روز پس از عمل بواسیر دفع نداشته و در صورت دفع، درد شدیدی را تجربه خواهند کرد. بروز یبوست بعد از جراحی بواسیر مشکل ساز شده و اولین دفع پس از جراحی دردناک است. به همین دلیل توصیه میشود از مواد غذایی استفاده شود که منجر به تحریک حرکات روده شود.

یبوست شدن همانقدر برای شما مشکل‎ساز خواهد شد که اسهال. بنابراین اگر احساس کردید، حرکات روده بیشتر شده است، مصرف ملین‎ها را کاهش دهید.

دوران نقاهت بعد از عمل هموروئید
در دوران نقاهت بعد از عمل هموروئید، باید غذا‌هایی میل کنید که موجب تحرکات روده شوند

رژیم غذایی بعد از عمل بواسیر

یکی از مراقبت‎های بعد ازعمل بواسیر، خوردن غذا‌های سبکی مانند سوپ است، تا از یوبست جلوگیری شود. نوشیدن مقدار زیاد مایعات و خوردن غذا های فیبردار در چنین شرایطی، از دفع سخت مدفوع جلوگیری خواهد کرد. بنابرین در رژیم غذایی خود از آب و فیبر بیشتری استفاده نمایید.

همچنین تا زمانی که در محل مورد نظر پانسمان وجود دارد از خوردن غذاهای سنگین خودداری نمایید.

[ بیشتر بدانید: رژیم غذایی پس از عمل رکتوم چگونه است؟ ]

استحمام و نظافت بعد از عمل بواسیر

محل مورد نظر را با آب گرم و مایع شوینده سبک، مانند شامپو بچه شستشو دهید و با دستمال بهداشتی آن را خشک نمایید. از ایجاد هر گونه اصطکاک جلوگیری نمایید.

با حمام و قرار گرفتن در آب گرم، زخم جراحی زودتر ترمیم می شود. به نظافت ناحیه مقعد توجه داشته باشید، زیرا هر نوع آلودگی باعث بروز عفونت در این ناحیه خواهد شد و یا، ریسک بروز آن را افزایش خواهد داد. همچنین نشستن در وان آب گرم، در بهبود زخم‎ها کمک خواهد کرد.

استراحت و نوع نشستن بعد از عمل بواسیر

  • پس از عمل بواسیر حداقل یک روز کامل استراحت داشته باشید
  • سعی کنید به شکم خوابیده و یک بالشت کوچک در زیر شکم قرار دهید. خوابیدن به پهلو نیز توصیه می‎شود
  • برای نشستن از بالش‌های مخصوص استفاده نمایید

آیا امکان عود مجدد بواسیر هست؟

با عمل بواسیر، گمان نکنید که دوباره به آن مبتلا نخواهید شد. اگر سبک زندگی خود را تغییر ندهید و از رژیم غذایی سالم بهره‎مند نشوید، احتمال عود آن وجود خواهد داشت. مهمترین نکته این است که مانع از بروز یبوست شوید.

برگرفته از:
https://www.ouh.nhs.uk/patient-guide/leaflets/files/100617haemorrhoidectomy.pdf
https://www.webmd.com/digestive-disorders/surgery-treat-hemorrhoids#2

دکتر بهزاد نعمتی هنر | متخصص جراحی عمومی
متخصص جراحی سرطان های گوارشی
فلوشیپ لاپاراسکوپی و چاقی در تهران
3 8 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
173 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

من همزمان هم شقاق هم همورئید را دارم٬ میشه با یه عمل رفعش کرد؟

سامان
سامان
1 سال قبل

من ۳ روزه عمل هموروید انجام دادم لیزری
ولی زیاد ادرار دارم پشت سر هم ادرار میکنم
طبیعیه یا باید به پزشک مراجعه کنم!

ايمان
ايمان
1 سال قبل

سلام
من با توجه به مطالعه كه راجع به اين بيماري داشتم فهميدم نوع دوم هيموروييد رو دارم
قبلا اذيت نميشدم اما جديدا خيلي درد دارم
به نظرتون عمل ليزر براي درمان من مناسبه و حتمن بايد بيهوش بشم هنگام عمل

حسینی
حسینی
1 سال قبل

سلام 3 روز از جراحی هموروئیدم میگزره هنوز هنگام دفع درد شدید دارم. تا کی ادامه داره؟ و اینکه چه غذاهایی بخورم که فیبر داشته باشه؟

Ahma
Ahma
1 سال قبل

سلام‌وقت بخیر، من عمل جراحی هموروئید و شقاق انجام دادم، ۴ روز گذشته ،جراحی اسانی بود، سوالم‌اینه بخیه هام کی میوفتن؟ دور مقعدم چه مدت زمان طول میکشه خوب بشه؟ یه روز قبل عید عمل کردم افسردگی گرفتم همش تو خونم

امیر
امیر
1 سال قبل

سلام
من 45 روز عمل شقاق و بواسیر کردم. از هفته سوم خونریزی شدید داشتم الان نزدیک به چندروز هست که خونریزی کمتر شده. موقع دفع یه کوچولو احساس درد دارم. یه تکه های گوشت داخل مقعدم هستم دکتر گفت اسفنکتر هست نمیشد اینها رو برداشت. برا درد و خونریزی چکار کنم. این اسفنکتر مشکل ساز نمیشه. بعد از مدفوع اگه روی صندلی بشینم احساس درد میکنم

جمشید
جمشید
1 سال قبل

کم دردترین روش برداشتن بواسیر چی هست

فاطمه
فاطمه
5 ماه قبل

سلام من بعد عمل اومدم خونه یه سوراخ کوچولو ایجاد شد رفتم دستشویی بخیه افتاد اومد چیکار کنم خونریزی جزئی هم دارم

جمشید
جمشید
1 سال قبل

ایا میشود محل جراحی بواسیر را تا یه هفته اول که همراه درد هست با پماد یا امپولی چیزی بیحس کرد که دردش حس نشه ؟

نصیر
نصیر
1 سال قبل

من نه روزه عمل فیستول مقعد وهمروئید کردم یبوست ندارم ولی بعد از تخلیه درد کشنده و خونریزی شدید دارم بعد از دفع مسکن تزریق میکنم اصلا درد کم نشده

Fsm
Fsm
1 سال قبل

سلام وقت بخیر بعدازعمل بوایرفردموقع دفع تاچندروز همراه با خون همراه است وایا بواسیرمیتونه فرد دچارسرطان یشه

هارون
هارون
1 سال قبل

چه زمانی میشود به ورزش پرداخت من ۸ روز از عملم گذشت سالمم یکم خارش و یکم مدفوع کردن سختع واسم

مرجان
مرجان
1 سال قبل

سلام من عمل بواسیر داخلی و بیرونی انجا م دادم وهنوز درد دارم، این درد طبیعیه و تا کی ادامه داره

elham
elham
1 سال قبل

سلام ۵روزه عمل همورویید وفیشرانجام دادم ازلگن اب ولرم استفاده کردم تنها مشکل من الان یکی ازبخیه ها دراستفاده از لگن ابگرم افتاده ایامشکل خاصی هست یانه ممنون میشم پاسخ بدین

سحر
سحر
1 سال قبل

سلام دوهفته ازدحراحی میگدره با لیزر
اما دور معقد احساس میکنم چیزی ماننند نخ میچرخه کمی درد داره
علتش چیه

سعیده پزشکی
سعیده پزشکی
1 سال قبل

سلام خسته نباشید امروز ۲۳روزهعمل شقاق کردم هنوز موقع مزاج درددارم‌ چ‌کارکنم خوب بشم

حدیثه
حدیثه
1 سال قبل

س من دو روز ک جراحی شدم درد دارم اگه زخم هام خوب بش بعد برم دستشویی مشکلی نیست ک بعد ک زخم هام خوب بش برم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام من دو هفته هست که عمل بواسیر انجام دادم دردهام نسبتا کم شدن ولی دکتر از هفته دوم گفت حتما پمادی که بهت دادم رو با انگشت داهل مقعد بزت ولی من هرکار میکنم انگشتم وارد نمیشه و درد نمیزاره وارد کنم.میخاستم بدونم مشکل خاصی برام بوجود میاد اگر انگشت نکنم؟

لیلا زارع
لیلا زارع
1 سال قبل

سلام سه روز قبل عمل هموروئید داشتم و امروز متوجه بیرون زدگی شدم آیا این هموروئید داخلی هستش؟ برای درمان چه کارهایی باید انجام بدم

نسرین
نسرین
9 ماه قبل

سلام من سه روز پیش عمل همورویید کردم اما دفع مزاج ندارم

مهناز
مهناز
1 سال قبل

سلام. من خجالتیم حقیقتش رو ندارم بپرسم اینو رودرو! ممنونم که این سایتو گذاشتید که بپرسم.
من هیمورویید داشتم که جراحی سنتی کردم و دکتر هم گفت عمل خوبی بود خداروشکر. فقط الان حدود 2 ماهه که ملین 《منیزیم هیدروکساید》 میخورم، اگه نخوردم مدفوع سفت میشه میترسم خونریزی کنه، چون حدود یک ماه گذشته بود از عمل که ملینو قطع کردم مدفوع من سفت شد چند قطره خون اومد بعدش دوباره ملین خوردم و هنوزم میخورم. آیا ضرر نداره واسه روده هام 2ماهه که ملین میخورم و بازم بخورم؟ دقیقا چندروز طول میکشه تا کاملا خوبه خوب بشم که اگه مدفوع من یه روز سفت باشه خونریزی نکنه؟
ممنونم از سایت مفیدتون. منتظر جوابتونم

مریم
مریم
1 سال قبل

سلام مادرم تقریبا 2هفته پیش عمل بواسیرباتیغ جراحی کردن اماتازگی یه بیرون زدگی ازمقعددارن طبیعی هستش یابازم بواسیر؟

شهاب
شهاب
10 ماه قبل

سلام جناب دکتر من عمل همورویید داشتم یک هفته تا هشت روز گوشت قرمز نخوردم و کلا زیاد گوشت نخوردم تا کی باید این رژیم و رعایت کنم و اینکه میگند مصرف گوشت و ادویه آیا ایرادی داره

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

سلام بعدازعمل همورییدآیامیشه تب کرد.اگراونم بچه باشه

محسن
محسن
1 سال قبل

سلام
بنده عمل جراهی همورویید انجام دادم 7 روز پیش اما از روز پنجم تا امروز روزی یک بار خونریزی شدید دارم ب صورت لخته ای و رقیق نمیدونم باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید

مریم مختاری
مریم مختاری
1 سال قبل

سلام وقت بخیر چهار روزه عمل همورویید کرد هم بالیزر هم با جراحی باز حالا بیرون زدگی دارم دسترسی به دکتر هم ندارم چی کار کنم

دکتر بهزاد نعمتی‌هنر
دکتر بهزاد نعمتی‌هنر
10 ماه قبل
پاسخ به  مریم مختاری

سلام. لگن آب گرم رو استفاده کنید و پماد آنتی هموروئید رو هم به قسمت مقعد بزنید

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

چندروزبعدازعمل زخم خوب میشود وبعد یک ماه بازم چرک بیاد مشکل چیست

آرتین
آرتین
11 ماه قبل
پاسخ به  محسن

سلام مادر من دوسال هست که جراحی

طاها
طاها
1 سال قبل

من بعد ۸سال عمل هنوز در بیرون روی اختیار ندارم خواستم بدونم آیا راهکاری هست یا خیر

عبدالغفار
عبدالغفار
1 سال قبل

سلام آغا

به مدت ۲۰ روز میشود که عمل شدم ولی تا هنوز چرک و خون ریزی دارم هوا هم خیلی سرد است از آب گرم کم استفاده میکنم .
منتظرم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1 سال قبل

چرابعداز۱۱روزجراحی‌همورویید‌درمدفوع‌خونریزی‌ غلیظ دارم‌وروی‌چشمام‌ هم‌‌اثرگزاشته

رضا
رضا
1 سال قبل

سلام عمل هموروئید کردم الان تقریبا دوسال گذشته بعد دوسال درد خیلی شدیدی در ناحیه مقعدی دارم زمان عمل یدونه بیرون زدگی داشتم و سه تا هموروئید داخلی ب سمت باسن چپ
الان سمت راستم درد میکنه و نمیتونم بشینم حتی دلیلش چیه؟

زهراگرجی
زهراگرجی
1 سال قبل

من هم هیمورییدرو عمل کردم هم شیاقم ترک خورده بود تاچند روز بخیه ها اب میشون هروقت به دستشویی می روم بیشتر درد دارم باید چیکار کنم ممنون میشوم

غلامحسن دوستی
غلامحسن دوستی
11 ماه قبل

سلام بعد از عمل همورویید حدود ۳ ماه است که خونریزی دارم چکار باید کرد

معصومه محمدی
معصومه محمدی
11 ماه قبل

ایا بعد ۲۰ روز میتواند به سر کار برود و رانندگی کند؟

احسان
احسان
11 ماه قبل

سلام خسته نباشین
من دو هفته پیش عمل هموروئید و فیشر انجام دادم با تیغ که بدلیل تنگ شدن مقعدم دکتر گفت یه تیکه از اون عضله رو بریدن و خارج کردن
با وجود گذشت دو هفته هنوز ترشح مایع بیرنگ و زرد رو دارم و اون زخم های کناری مقعدم خوب نشده و بعد از دفع تا چند ساعت درد و سوزش دارم
این طبیعیه و تا چه زمانی ادامه پیدا میکنه؟
ممنون از سایت خوبتون

آذر یگانه
آذر یگانه
10 ماه قبل
پاسخ به  احسان

سلام. تا خوب شدن این زخمها ممکنه علائم شما ادامه پیدا کنه، معمولا یه پروسه ۳ ۴ هفته ایه. پماد AD هم بد نیست استفاده کنید

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید میخواستم ببینم داشتن رابطه زناشویی بعدازعمل همورئید بالیزر ضرر دارد؟

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
7 ماه قبل

سلامد.ببخشید من سه ماه عمل همورعید انجام دادم موقع دفع.درد وسوزش زیاد دارم تا ساعتها بعد یه وقتایی خونریزی دارم وتورم مقعد وجای عمل چکار باید انجام بدم .ممنونم راهنماییم بفرمایید.سپاس

رضا
رضا
10 ماه قبل

سلام من حدود۵ روز قبل عمل لیزر کردم قبل عمل برای اینکه روده‌ام خالی بشه دکتر ۳تا شربت سنا گراف داد و یک روز قبل دورتا دور مقعدم گوشت بیرون زده بود حالا بعد از عمل همون بیرون زدگی دارم و درد زیاد که اصلا نمیتونم بایستم راه برم یا بشینم فقط دراز کشیدم موقعی که هم مدفوع میکنم این بیرون زدگی ها ب درد میان
حالا سوالم اینه ایا این بیرون زدگی طبیعی و بعد خودش جا میره یا باید با دست جا بدم؟اگه خودش جا میره چ مدت طول میکشه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
10 ماه قبل

سلام یک هفته عمل بواسیرکردم ایابیرون زدگی که قبلاً داشتم هنوزهم هست ایابرطرف میشه یابایدبازهم عمل کنم تا برطرف بشه

C520
C520
10 ماه قبل

سلام من حدود ۸ روز قبل جراحی بواسیر داشتم دکتر گفت که به نوع جراحی که من داشتم جراحی اساسی میگن دقیقا نمیدونم چیه به هر حال من الان دیگه زیاد درد ندارم البته بجز موقع دفع که خب اونم بنظرم طبیعیه اما من مشکلم اینکه یه جور مایع چسبناک ازم خارج میشه و بعدش هم اینکه کلی بیرون زدگی دارم میخواستم بپرسم این مایع چسبناک عادیه؟و اینکه این بیرون زدگی به مرور زمان خوب میشه یا نه همون‌جوری بیرون زده میمونه؟دکتر به من گفته که داخل وان دیطول بریزم و حدود نیم ساعت داخلش بشینم و روز دو یا سه بار این کار رو انجام بدم میخواستم بپرسم تا کی باید این کار رو انجام بدم؟ممنونم از سایت شما.

نجفی
نجفی
10 ماه قبل

سلام خسته نباشین من دو روزه عمل بواسیر کردم با لیزر و موقع مدفوع درد زیادی دارم خواهش میکنم زود جواب بدین باید چیکار کنم. حالم اصلا خوب نیست

انا
انا
10 ماه قبل

سلام من تقریبا دو ماهه بواسیر وشقلق عمل کردم الان گاهی نشت مدفوع دارم و ببخشد انقد باد ازم خارج میشه خیلی صدادار ادیت میشم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

خسروی
خسروی
10 ماه قبل

سلام چندسال پیش عمل یواسیر انجام دادم بعضی مواقع در حد یک یا دو روز خونریزی میگیرم چه راحلی دارید ?

ناشناس
ناشناس
10 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من نزدیک دوسال میشه که هموروئید دارم و امسال خیلی شدید شه ودردم هرروز بیشتروبیشتر میشه وخونریزیم خیلی زیاده واگه میشه لطف کنین راهنماییم کنیدممنون

عاطفه
عاطفه
10 ماه قبل

سلام من ۲۴سالمه شنبه عمل کردم اما مدفوع نداشتم درد زیاد دارم چکار کنم

زهرا میرزایی
زهرا میرزایی
9 ماه قبل

سلام من يک هفته پیش عمل هموروئیدداشتم الان خونریزی و بی اختیاری مدفوع دارم…….باید چیکار کنم؟

عاطفه
عاطفه
9 ماه قبل

سلام من ۲۴سالمه ۱۰روز عمل کردم پنج روز بعدعمل شکم کارکرد بعدالان دوباره ۳روز شکم کار نمیکنه لطفا من راهنمایی کنید

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
9 ماه قبل

سلام من دیروز عمل کردم و امروز درد زیاد دارم چه خوب است برای درد آن

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
9 ماه قبل

سلام 20 روزاست که آب گرم استفاده میکنم بایدچندروزهم ادامه دهم

سید دلها
سید دلها
9 ماه قبل

سلام من 50 روز عمل هموروئید کردم الان 3 روز خون ریزی دارم منظورم تو مدفوع ام خونه هست چکار کنم به نظر شما دکتر جان

معین
معین
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید ممنونم که همه ی پاسخ هاتون عالی و به جا بود من هشت روزه عمل کردم متوجه شدم که بیرون زدگی مختصر و درد بعد از دفع تا چند ساعت و همین طور ترشحات زرد رنگ فعلا طبیعیه درسته ؟؟؟پس برای درد بعد از دفع چاره ای نیست نه ؟؟ و اینکه من روزی یک بار اونم صبح ها دفع دارم. مشکلی نداره ؟؟؟. بعد آیا واقعا تا کی عمل دفع درد داره ؟؟یک دنیا سپاس از لطفتون

محمد
محمد
9 ماه قبل

چندروزبعدازعمل بواسیرمیتوان رانندگی کرد

الی
الی
9 ماه قبل

سلام وقتتون به خیر
من ۴روز پیش لیزر همورویید انجام دادم که الان دردو خونریزی ندارم و فقط به وقت اجابت مزاج کمی سوزش و خارش دارم
دوروز قبل از جراحی تقریبا فقط مایعات خوردم و تا دیروز هم سوپ خوردم که مدفوع به حالت مایع بود
دیروز به اندازه ۸ قاشق ماکارونی خوردم که در ناهار و شام تقسیم شد و امروز دفع سفتتر داشتم اما به صورت خیلی باریک( بند ) بود
میشه لطفا بفرمایید طبیعی هست یا خیر
ممنون از پاسخگویی شما

ابراهیم
ابراهیم
9 ماه قبل

من الان ۴ روز هست عمل هموروئید با لیزر انجام دادم خیلی درد دارم دوبار هم خون ریزی کرد چکار کنم تا دردش کمتر بشه

رضا ملکی
رضا ملکی
9 ماه قبل

سلام من یک هفتس که عمل بواسیر انجام دادم یا همون هموروئید زیاد درد ندارم. الان فقد مشکلم در مدفوع کردن است که درد سوزش دارم این درد سوزش تا کی طول میکشه

سعید
سعید
9 ماه قبل

سلام
آیا بعد از عمل بواسیر ورم مقعد طبیعی هستش یا نه؟
در صورت طبیعی بودن چند روز طول میکشد برطرف شود؟

نسرین
نسرین
8 ماه قبل

سلام من 17روزه طی دومرحله عمل بواسیر شده ام اما احساس میکنم یه پاکه گوشتی کوچک باقی مونده چه پمادی میتونه برطرفش کنه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
8 ماه قبل

سلام من نزدیک ۲۰ روز هست که عمل کردم و مشکل من دفع مدفوع هست

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
8 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من‌یک هفتس که عمل همروئید رو انجام دادم
دو روز هم هست که اسهال شدم و هرچی میخورم سریع دفع میشه…
تعداد دفع خیلی زیاده و بخاطر این درد دارم
خواهشا بگید چیکار کنم که از این اسهالی خلاص شم؟؟؟؟

.
173
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x